
Попри сучасні засоби зв’язку, швидкісний транспорт, комфортабельні готелі та цивілізовані екскурсії для туристів, у світі є чимало романтиків та авантюристів, які мандрують лише з рюкзаком за плечима, не знаючи, у якій частин світу опиняться завтра.
Чернівчанка Юлія Старікова кілька років тому захопилася японською культурою і вже двічі побувала у Країні Сонця, що сходить. А цього літа дівчині пощастило приймати японських гостей у себе вдома.
Зареєструвавшись на сайті коучсерфінгу, де люди пропонують один одному безкоштовне житло і подорожують світом, вона одразу натрапила на гостей з країни, яка найбільше її цікавила. Тільки-но сторінка Юлії з’явилася на сайті, того ж дня до неї надійшло повідомлення від японця, що проживає у місті Кобе.
Тетсуя Котакі розповів, що мандруватиме світом ще рік, а потім хоче створити родину
- Оскільки я свято вірю у те, що усі японці хороші, - жартує Юлія, - запросила цього не вагаючись жодної секунди. Переглянула його сторінку, фотографії, попередила членів своєї родини. Спочатку переживала, що вони не оцінять мою ідею, проте усі поставились до гостя дуже приязно. Ми з чоловіком та донькою чудово провели з ним час, навіть моїй мамі він сподобався.
Ніколи не чекаю від людей нічого поганого
Японець Тетсуя Котакі – студент, щирий та відкритий у розмові, з приємною усмішкою, яка майже не зникає з його обличчя. Маючи достатній досвід спілкування з японцями, Юлія зауважує, що Тетсуя відрізняється від своїх земляків. Багато із них закриті, повністю занурені у роботу і не люблять розповідати про своє життя.

У світі, який сповнений несправедливостей, злодіїв та шахраїв, здавалося б, натрапити на неприємності дуже просто, особливо у країні, мови та законів якої ти не знаєш. Утім, Тетсуя запевняє, що жодної екстремальної ситуації під час його мандрівок не було.
- Я ніколи не чекаю від людей нічого поганого, - говорить японець, - тому нічого і не стається.
Хлопець впевнений, що від нашого психологічного стану та бачення світу багато чого залежить. Найбільш прикра історія, яка з ним трапилася, це украдений планшет. Якось він працював в одному з готелів і пропонував свій планшет відвідувачам – скористатися Інтернетом та перевірити пошту. Одного дня він до нього так і не повернувся, але життя Тетсуї було у безпеці.
Кауч-серфінг: як зекономити, подорожуючи світом
У своєму щоденнику мандрівник щоразу фіксує дату і місто, в якому перебуває. У зошиті вже кілька сторінок рядок до рядка списано назвами міст, до якого минулими вихідними потрапили і Чернівці.
Тут японець охоче куштував страви буковинської кухні, проте у найбільшому захваті був чомусь від квасу, який, навіть місцеві жителі вважають напоєм подекуди сумнівної якості. Побачивши вже чимало старовинних міст та історичних пам’яток, він дійшов висновку, що Чернівецький університет – найкрасивіший в усій Європі.
Враження
Тетсуя навчив мене вітатися по-японськи
Японець, який до нас приїжджав, дуже хороший і привітний. Ми проводили разом багато часу і було весело. Він розумів усі мої жарти і завжди сміявся, хоч ми говорили різними мовами. Він навчив мене робити орігамі, а також вітатися особливими жестами, як вітаються японці.
- Тетсуя був у захваті від нашого міста, - розповідає Юлія, - йому тут усе дуже подобалося, особливо старовинні площі та університет.
З Європи до Японії пішки
Потрапляючи з країни в країну, мандрівники постійно зустрічають людей, схожих на себе, завжди охоче спілкуються, якщо потрібно, допомагають. Історій, які розповідають коучсерфери вистачило б, щоб написати не один роман. Серед них є такі, що пересуваються на двох колесах, а деякі, хоч у це і важко повірити, ходять пішки, лише зрідка користуючись автостопом.
До прикладу, в Африці Тетсуя зустрів дуже тендітну, мініатюрну японку, яка об’їздила на велосипеді увесь континент. Вона звертається до людей, питаючи, чи можна поставити намет у них на подвір’ї. Зазвичай господарі запрошують до квартири та пригощають вечерею. Жінка впевнена, що такий спосіб життя їй цілком підходить і вона не збирається його змінювати.
Трапляється, що двоє людей з протилежних куточків світу, після випадкової зустрічі у якомусь маленькому містечку, знову здибаються вже через рік чи два на іншому клаптику земної кулі.
А один із мандрівників, якого зустрів Тетсуя, пішки подолав шлях з Європи до Японії. Він йшов два з половиною роки.
Новий диван для закордонних гостей
Популярність Чернівців можна прослідкувати за активністю сайта. Юлія розповіла, що кожного дня отримує повідомлення від туристів із різних країн, які бажають відвідати серце Буковинського краю. Переважно – це європейці, а також американці. А цієї осені дівчина планує знову відвідати Японію і отримала вже п’ять запрошень - пропонують навіть зустріти в аеропорту.
Незабаром Юлія та Ростислав прийматимуть чеха, який наразі подорожує Америкою.
- Якщо так піде далі, нам доведеться придбати ще один диван, який пропонуватимемо іноземним туристам, - каже Юлія. - Від спілкування з японцем отримали багато позитивних емоцій, безцінні враження, які вартують значно більше, ніж зайвий клопіт чи додаткові витрати.
Ольга СКЛЯРЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар