
У обласному центрі крові на карантині зберігається близько 4 тонн плазми. Про це розповів головний лікар установи Василь Мігайчук.
Кров до центру приходять здавати щодня. При собі потенційний донор повинен мати паспорт (оскільки через півроку до центру доведеться навідатися ще раз, аби здати аналізи, кров беруть лише у мешканців міста та області), результати недавно зробленої флюорографії. Перед забором крові вимірюють тиск та беруть аналізи – визначають групу крові та резус-фактор, рівень гемоглобіну, хільоз (жирна кров чи ні), АЛТ (функціональний стан печінки). Також обов’язково кров перевіряють на гепатит С, В, сифіліс, СНІД. Далі донора оглядають терапевт, дерматовенеролог і навіть психолог. Останній оцінює, чи належить людина до так званої групи із ризикованою поведінкою (тобто чи веде вона такий спосіб життя, що може бути заражена СНІДом або гепатитом).
– Ми беремо як кров, так і плазму, – розповідає завідувач відділу комплектації донорських кадрів обласного центру крові Олена Мігайчук. – Аби отримати 600 мілілітрів плазми, необхідно пропустити через спеціальний апарат із фільтром 1,7-1,9 літра крові донора. Кров повертається назад, а плазма витікає у пакетик.
На Буковині планують створити обласну організацію Молоді донори
Отриману плазму поміщають на карантин на півроку і вважають «чистою» лише якщо донор через цей час прийде та повторно здасть аналізи, котрі підтвердять, що у нього немає небезпечних захворювань.
– Якщо ж донор повторно не з’явиться, плазму усе одно не викидають. Її зберігають два роки при температурі -45º, а потім, після повторної перевірки, переробляють на білковий препарат «Альбумін», – розповідає завідувач відділення карантинізації плазми обласного центру крові Микола Сніжко.
Донор в Україні сьогодні може розраховувати на 52 гривні та два вихідних – день здачі та наступний день.
Аби стати почесним донором, необхідно здати 18 літрів крові за 40 разів.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар