
Від початку нового року прокуратура Чернівецької області почала перевіряти лікувальні заклади. Правоохоронці у такий спосіб з’ясовують, як у медицині дотримуються законодавства про благодійництво.
Перші порушення прокуратура виявила у «Міському клінічному пологовому будинку №1». За словами прес-секретаря прокуратури Чернівецької області Олесі Федоренко, під час перевірки встановили, що частина коштів пологового будинку не була добровільною пожертвою пацієнток. На них тиснули, аби оплатили за своє перебування у закладі. Сума була не довільною, а фіксованою. Проте її розмір ані правоохоронці, ані працівники пологового чомусь не називають.
У Чернівцях в інвалідів вимагають хабарі за підтвердження групи
- Попри це, ми не отримували скарг від пацієнтів пологового будинку. Це порушення виявили під час планової перевірки, - каже Л. Федоренко.
Як повідомив прокурор Першотравневого району міста Чернівці Костянтин Марусик, прокуратура Першотравневого району відкрила «гарячу лінію» для тих, у кого вимагають кошти під виглядом благодійних внесків. Громадян, які володіють інформацією щодо вимагання працівниками вказаного медичного закладу коштів під виглядом благодійних внесків або іншим чином у пацієнтів, просимо телефонувати на «гарячу лінію» прокуратури Першотравневого району міста Чернівці за номером 52-20-36.
За цим фактом прокуратура Першотравневого району розпочала досудове розслідування за першою частиною 364 статті (зловживання владою або службовим становищем).
Із 2014 року пологовий будинок №1 очолює інша людина. На цю посаду призначили колишнього начмеда Василя Ринжука. Новий керманич каже, що не знає про зловживання. І коментувати ситуацію до завершення слідства відмовився.
Директор департаменту охорони здоров’я та захисту цивільного населення Чернівецької ОДА Ігор Шкробанець не заперечує, що подібний інцидент справді міг трапитися у пологовому будинку.
За його словами, кожен лікувальний заклад приймає благодійні внески. Проте від пацієнтів не мають вимагати якісь фіксовані суми.
- У цьому разі гроші йшли повз касу. Хто і на що їх витрачав – невідомо. Одна річ, коли це офіційно оприбутковані кошти, які допомагають забезпечити людей медикаментами під час лікування, - каже директор департаменту охорони здоров’я. – Інша річ, якщо таку благодійність отримують неофіційно, а витрати неможливо контролювати.
У Чернівцях відкрили гарячу лінію для людей, у яких вимагали гроші лікарі
Самі пацієнти кажуть, що благодійні внески є звичним явищем у пологових будинках. Як розповідає новоспечений батько Олексій Берча, сума була фіксованою – приблизно 400 гривень. Та просять її не у всіх.
- Знайома медсестра у лікарні розповідала, що кошти ці використовують, аби забезпечити пологи неплатоспроможним породіллям, - розповідає Олексій. – Наприклад, у палаті моєї дружини лежала молода жінка у важкому стані. Їй потрібна була операція.
- Взагалі, пологи – дороге задоволення. Вони обходяться приблизно у 700-800 доларів, - підсумував нашу розмову новоспечений батько, не деталізуючи на які потреби їх витратив. – Тож 400 гривень, які фігурують офіційно, не така вже й відчутна витрата.
Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар