
У ЧНУ ім. Ю. Федьковича взялися за реформування організаційної структури вузу. Тут п’ять факультетів вирішили об’єднати у два інститути: фізико-технічного та хіміко-біологічного напрямків. Почнуть навчати студентів у новому форматі вже з 1 вересня.
- Є рішення вченої ради про створення двох інститутів. До фізико-технічного ввійдуть інженерно-технічний, фізичний та факультет комп’ютерних наук. Другий об’єднає хімічний факультет і факультет біології, екології та біотехнології.
Причиною їх створення є те, що більшість спеціальностей на факультетах схожі. Також варто зазначити, що створення єдиного інституту дасть змогу поліпшити кадровий потенціал. Адже науковці з різних факультетів будуть об’єднані в єдиний потужний колектив, – розповідає начальник відділу кадрів ЧНУ Наталія Яценюк. – Керівництво інститутами здійснюватиме директор. Поки що невідомо, хто посідатиме цю посаду. Ректор призначить виконуючого обов’язки директора, котрий працюватиме до засідання вченої ради. Буде оголошено конкурс на посаду і вже вчена рада визначиться з кандидатурою. З цією людиною підпишуть контракт на п’ять років і вона працюватиме.
Почнуть навчати студентів у новому форматі вже з 1 вересня
Що ж до кадрових змін, яких всі так побоюються, то скорочення посад через створення інститутів, не буде. Все залежить від того, який цьогоріч буде набір. Якщо він буде таким, як випуск, або збільшиться, то скорочень не буде. Якщо ж вступників буде менше, то доведеться скорочувати й ставки. Адже кількість викладачів залежить від кількості студентів.
Керівники факультетів кажуть, що створення інститутів за належного фінансування піде на користь науковій діяльності вузу, а дехто певен, що на цьому процес створення інститутів не зупиниться.
- Якщо говорити про фізико-технічний інститут, то це буде потужна установа, що готуватиме студентів за фізичними напрямами, напрямами оптики та комп’ютерної інженерії. Це дозволить краще систематизувати галузі знань. І дасть нам змогу отримати завершений цикл підготовки спеціалістів. Не буде нездорової конкуренції між факультетами через спеціальності, що дублюють. Так само легше буде проводити успішну рекламну кампанію. Від об’єднання виграють перш за все абітурієнти, які чітко знатимуть, куди їм вступати, – каже декан факультету прикладної математики Ігор Червенко. – Це об’єднання дасть змогу вийти на новий рівень, створити потужні лабораторії. Головне, аби було належне фінансування. Думаю, з часом за прикладом нашого інститути створюватимуть й на базі інших факультетів із суміжними спеціальностями.
Що ж до навчання і вступу, то тут, швидше за все, мало що зміниться.
Містом ширяться чутки, що насправді створення інститутів в межах ЧНУ було необхідним, аби зберегти малопопулярні факультети від закриття. Та хай там як, результат реформування побачимо лише тоді, коли інститути розпочнуть свою роботу.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар