
У суботу, 15 січня, у Чернівцях гостювало багато фольклорно-етнографічних гуртів, які показали буковинцям своє уміння в маланкуванні та змагалися за призові місця. Загалом призовий фонд складав 17000 гривень (І місце – 10000, ІІ – 5000, ІІІ – 2000 гривень).
Нагадаємо, І Міжобласний фольклорно-етнографічний фестиваль «Маланок» у Чернівцях запроваджено громадською організацією «Палітра Буковини», товариством «Просвіта» ім. Т. Шевченка та Чернівецьким обласним відділенням Українського фонду культури. Організатори намагалися відродити традиційні для області народні свята й обрядові дійства, які мали б зацікавити потенційних туристів. Проте гості міста не дуже раділи дощовій погоді та неймовірній тисняві на Соборній площі. Особливо обурювалися ті, що стояли далеко від сцени, адже для них, фактично, свято проходило повз. А ще було щиро шкода наймолодших конкурсантів та глядачів фестивалю. Одні мерзли у своїх сценічних костюмах чекаючи у черзі на свій виступ, а інших батьки тримали у епіцентрі тисняви, під самісінькою сценою, де барабанні перетинки ледь витримували гучних віншувань, а на голову, окрім дощу, падали різні різновиди круп від виступаючих колективів...
До речі, у фестивалі «Маланок» у Чернівцях райони області представляло 12 колективів, а місто – лише два. Відрадно, що до свята на Буковині також долучився один фольклорно-етнографічний гурт Івано-Франківської області («Белелуйська Маланка» с. Белелуя Снятинського району).
– Вибір кращих серед кращих був дуже важким, – розповідає член журі та організатор І Міжобласного фольклорно-етнографічного фестивалю «Маланок» Оксана Лелюк, – оскільки всі колективи, попри те, що відрізнялися між собою, вартували уваги глядачів. Та вибір журі випав на ті колективи, які найкраще проявили себе стосовно музичного супроводу, наявності периберійних костюмів, що відображають історичну сутність маланкування; цілісності подачі номера; етнографічного підґрунтя виступу. Тож результати наступні:
І місце виборола «Красноїльська Маланка»;
ІІ місце розділили: гурт «Вашковецька Маланка»; колектив с. Суховерхів Кіцманського району; гурт «Белелуйська Маланка» с. Белелуя Снятинського району Івано-Франківської області;
ІІІ місце розділили: танцювальний колектив «Сяйво» Хотинської гімназії та фольклорний колектив будинку культури с. Котелеве Новоселицького району.
Приз глядацьких симпатій дістався гурту «Вашківецька Маланка».
Ольша ШУПЕНЯ
У відвідувачів фестин є зауваження
– Я приїхала з Вашківців. У вас чудове свято, дуже нам із сином подобається. Є лише одна пропозиція – встановити на площі Соборній два плазмові телевізори, щоби було людям комфортно спостерігати зі дійством.
– Я цьогоріч вперше був на Вашківецькій Маланці й також прийшов подивитися що відбувається у нас, в Чернівцях. Різниця, звичайно, величезна. У Вашківцях Маланка відбувається мимоволі, природно, а у нас уже все за планом та сценарієм. Ось у Вашківцях я жодного міліціонера не бачив, а у нас на площі Соборній правоохоронців дуже багато. Скажу, що ця Маланка вдалася, але хотілося, щоби вона відбувалася не за сценарієм. Щоби люди не йшли табуном, а від душі говорили, від душі співали, як прийнято у нашого народу.
– Нормальний фестиваль у Чернівцях, як для першого разу його проведення. Раніше було щось віддалено схоже на те, що зараз діється, але не було так багато автівок тюнінгованих і не було так розкішно, як цьогоріч.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар