
Цьогоріч лисиці дедалі частіше з’являються у населених пунктах. Якщо для селян це звичне явище, то мешканців райцентрів, це лякає. Свідками прогулянок лисиць вже неодноразово ставали мешканці Сторожинця, і навіть Садгірського району Чернівців.
- Побачили лиса просто у центральному парку. Спочатку подумали, що собака, але освітлення там яскраве, тож зрозуміли, що це дикий звір. Люди зібралися, почали знімати на мобільні телефони, наче розвагу, мало хто розуміє, що лисиця – небезпечна тваринка, яка переносить сказ, - розповідає сторожинчанка Людмила. – Але що робити і куди звертатися, якщо біля своєї оселі чи просто надворі побачив лисицю ніхто не знає.
Головний мисливствознавець обласного УТМР Любомир Синятович пояснює, що відстрілювати лисиць у межах населеного пункту заборонено. Можна тільки за межами, не менше ніж 200 метрів від будівель. На території лісових угідь відстрілом шкідників займаються єгері впродовж усього року. Мисливці ж можуть робити це тільки у визначений період – укінці мисливського сезону. Цьогоріч це з 11 січня для усіх районів, і з 18 січня для Сторожинецького, Кельменецького та Глибоцького районів. Для відстрілу потрібен дозвіл обласного управління лісового та мисливського господарства, далі розпорядник полювання формує спеціальні бригади мисливців, не більше 20 осіб, які і винищують лисиць та диких собак.
Винищувати лисиць у межах міста заборонено, цим можуть займатись тільки комунальні служби
За словами заступника начальника відділу Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Василя Гав’юка, у межах міста виловом та відстрілом лисиць мають займатися комунальні служби, тож якщо людина побачила дику тварину, може звертатися саме до них.
- Відстрілювати лисицю дозволено і тепер під час полювання на інших тварин, утім мисливці хочуть вполювати ціннішу здобич, - зізнається пан Василь. – Звичайно, потрібен дозвіл управління.
Виловлювати хижаків у містах уповноважені комунальні служби. У селах таких служб немає, тож зазвичай цим займається сільська рада, або просто люди, які, за законом робити цього не мають права. Тож виходить, що навіть якщо лисиці ходитимуть табунами у селах, винищувати їх не можна, бо за це ще оштрафують.
Та мисливці запевняють, якщо ви натрапили на тварину, боятися її не слід, адже вона ще дужче боїться вас і відразу втече. У будь-якому разі підходити близько і контактувати категорично заборонено. Тварина може бути переносником сказу.
В. о. начальника головного державного санітарного лікаря у Чернівецькій області Вячеслав Чернявський повідомив, що за останні десять місяців в області не зареєстровано жодного випадку сказу. З приводу ушкоджень, заподіяних бродячими або дикими тваринами, звернулось 1229 осіб, з них 388 – діти віком до 18 років.
Нагадуємо, що на сьогодні ліків від сказу не існує, укушеним проводять щеплення. Якщо його зробити вчасно, відразу після укусу, впродовж інкубаційного періоду, це врятує життя.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар