
Посол США Уїльям Тейлор переконаний, що всі країни-члени НАТО підтримають Україну
Посол США Уїльям Тейлор переконаний, що всі країни-члени НАТО підтримають Україну
Як повідомляє «Коммерсант-Украина», 23 січня посол США в Україні Уїльям Тейлор заявив про готовність "декількох держав" підтримати прохання Києва про приєднання до ПДЧ. "Я можу назвати ці країни, але я хотів би, щоб про це публічно заявили їхні представники", - наголосив посол США.
За його словами, зараз у НАТО "широко обговорюють" українське прохання. Уїльям Тейлор зауважив, що для приєднання України до ПДЧ необхідне "одноголосне рішення" всіх країн-членів Альянсу, але при цьому будь-яка країна має право вето. "Не думаю, що знайдеться якась держава, що накладе вето на це прохання", - припустив американський дипломат.
Говорячи про непідтримку приєднання України до ПДЧ з боку деяких депутатських фракцій Верховної Ради України, Уїльям Тейлор зазначив, що події в Раді не повинні вплинути на ухвалення рішення про ПДЧ.
Натомість, заступник голови комітету ВР у закордонних справах Леонід Кожара (Партія регіонів) вважає, що серед "старих європейських партнерів НАТО існують заперечення щодо надання Україні плану".
У свою чергу екс-міністр оборони України, що нині очолює комітет ВР із нацбезпеки і оборони Анатолій Грищенко, дає 70%, що Україна приєднається до ПДЧ. "Є країни, що підтримують це беззастережно, а є країни, які потребують не просто письмового сигналу", - вважає Анатолій Гриценко. За його словами, вітчизняне Міноборони, очолюване ним 2005-2007 роках, відповідає стандартам НАТО у проведенні командно-штабних процедур, підготовці кадрів, системі управління. Україна бере участь у всіх чотирьох миротворчих операціях під егідою НАТО, чим не можуть похвалитися навіть деякі члени альянсу.
Спираючись на досягнення минулих років, міністр оборони Юрій Єхануров під час зустрічі 22 січня із заступником генсека НАТО Іржі Шедіві заявив, що у разі ухвалення позитивного рішення про приєднання України до ПДЧ Міноборони має "конкретні пропозиції із трансформації Цільового плану у План дій щодо членства в НАТО".
Нагадаємо, 15 січня 2008 року Президент України Віктор Ющенко, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко та голова Верховної Ради Арсеній Яценюк звернулися із листом до Генерального секретаря НАТО Яаапа де Хооп Схеффера про бажання України приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в Північноатлантичному альянсі під час квітневого саміту НАТО у Бухаресті (Румунія). Бухарестський саміт НАТО має відбутися у квітні 2008 р.
Росія розцінюватиме вступ України в НАТО як військовий виклик
Росія має достатній арсенал дій впливу на Україну в разі вступу її в НАТО, вважають у Раді Федерації. "Ці заходи передбачають не лише економічний, дипломатичний чи політичний характер", - заявив голова комітету з оборони і безпеки, сенатор Віктор Озеров.
Зі слів Озерова, кожна суверенна держава має право вступати в ті чи інші блоки, союзи, у тому числі й військові. Проте, зазначив сенатор: "Київ прагне вступити в організацію, яку в Росії сприймають не лише як політичний блок, але і як військовий".
Озеров назвав природною реакцію МЗС РФ, яке прогнозує погіршення стосунків Росії з Україною в разі її вступу в НАТО.
"Інша справа, що наші стосунки розглядатимуть через призму держави, яка вступила у військовий блок, до якого не входить Росія, і це розцінюватиметься як виклик нашій країні", - заявив сенатор.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар