
Казкове пишне весiлля, прожити все життя з коханою людиною, ось про що мрiє багато дiвчат. Ще змалку кожна дівчина продумує все до дрібниць, що стосується весiлля, хоча, здавалося б, до нього ще так далеко. Бажання зустрiти кохану людину зi схожими iнтересами є i у чоловiчої статi. Весілля – це, напевно, один з ключових моментів у житті кожної людини. I, здається, те, що вiдбувається опiсля – всiм давно вiдомо. Здається, стосунки закоханих розвиваються самi собою і їхні почуття в змозі подолати всi перешкоди. Проте, що вiдбувається за ширмою iз назвою «Сiмейне життя» i як будувати стосунки, розподiляти обов’язки ми, частiше за все, навiть не уявляємо.
Думки вголос
Через які хатні справи найбільше сперечаєтеся?
Валентина Іванівна, пенсіонерка
Мені з чоловіком сперечатися не доводиться. Я вже на пенсії, тому добровільно взялася за всі хатні справи, устигаю зробити все самотужки. Мій чоловік приходить з роботи вже на все готове.
Василь Іванович, агроном
Звичайно, чвари трапляються в кожній сім'ї. Проте важко виокремити якісь хатні справи, через які сперечалися б. Щоб прийти до компромісу, робимо домашню роботу разом - тоді все обходиться без сварок.
Віктор, військовослужбовець
Сімейні обов'язки ми якось давно з дружиною розділили, тому з цього приводу сварок не буває. Зазвичай суперечки трапляються через виховання дітей. Тут нічого не вдієш - у нас із дружиною різний погляд на виховний процес.
Мирослава, пенсіонерка
Ми не сваримося через це. Хіба хатні справи варті того, аби сперечатися? Я вдень намагаюся зробити побільше та доглянути за маленькою онукою. А вже те, що не встигаю, роблять інші члени нашої сім'ї, коли ввечері повертаються додому.
Тетяна, начальник відділу в райраді
Не думаю, що у сім'ї нам доводилося сваритися через сімейні обов'язки. Я всю домашню роботу виконую сама, тому для мене розподіл хатніх справ не є приводом для сварок.
Чому пiсля святкування у багатьох пар чари кудись зникають? Все тому, що молодята зустрiчалися з тим, хто повинен мити посуд, хто повинен прибирати в хаті, хто повинен заробляти гроші, хто повинен сидіти з дітьми… А чому «повинен» i хто цей «хто» знає психолог, гештальт-терапевт Антоніна Чернецька.
– Частковий несвiдомий розподiл ролей i обов’язкiв вiдбувається ще до того моменту, коли пара вiдсвяткувала весілля, – стверджує Антоніна. – Під час знайомства i побачень ми спостерігаємо за поведiнкою та здiбностями один одного i несвiдомо складаємо для себе портрет своєї другої половинки. Але вже коли стикаємося з домашніми клопотами, бачимо відчуження i здається, що кохана людина не така уважна, не така турботлива, як здавалося ранiше. Подружжя звинувачує один одного в розкиданих шкарпетках, в немитому посуді, не вкрученій лампочцi тощо. Багато сімейних пар вимагають один від одного виконання певних дій, вважаючи їх не чоловiчою чи не жiночою справою.
За словами психолога, нерідко пари розлучаються так і не навчившись розподіляти ролі, взаємодопомагати і взаєморозуміти, не збагнули, що двоє тепер не кожен сам по собі, а в одному човнi.
– Не варто сліпо наслідувати древні принципи батьків-прадідів, не враховуючи наших відмінностей, – каже Антоніна. – Можна, звичайно, будувати сiмейнi взаємини i складати статут сiмейних обов’язкiв «як книжка пише», але якщо пригадати, що головне було між вами, коли ви тільки закохалися, що найбільше хотілося, то всіх пар об’єднує бажання бути разом i спільно проводити якнайбільше часу.
Загадка в тому, як і справи зробити, і не втратити відчуття радості від спілкування один з одним. Вiдповiддю може бути те, що кожен бере на себе ті обов’язки, які йому цікаво і приємно виконувати, а справи, які вам обом нецікаві – робите спільно. В цей час перебуваєте разом, обмінюєтеся своїм досвідом, енергією, спілкуєтеся про те, що цікаво вам обом. А найголовніше – навiть не помiчаєте, як відвернули свою увагу від того, що вам не подобається. До того ж, у вас з’являється багато часу для походів у кіно, виїздів на природу чи інших улюблених справ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар