
Стерче – невеличке село (займає площу 33 гектари) у Глибоцькому районі за п'ять кілометрів від румунського кордону. Тут є лише 1300 мешканців.
До 1992 року у селі не було власної сільради, воно підпорядковувалось сусідньому румуномовному Тереблечому. Зараз це окрема громада. У селі є все, що необхідно – школа, ФАП, клуб, пошта та дитячий садок, у якому вистачає місця не тільки для своїх, але й для дітей із сусіднього села Опришени. До речі, навіть у найскрутніший час дитсадок функціонував. Коли в області через брак фінансування масово закривали ДНЗ, які відвідує кілька дітей, Стерчанський вдалося у прямому значенні слова врятувати – завідувачка та вихователі садочка власноруч збирали продукти для харчування дітей.
2010 року у селі розпочали будівництво лікарської амбулаторії. Це має бути велика будівля, у якій розмістять процедурну, фельдшера, стоматолога, два стаціонарних ліжка.
У буковинському селі мирно співіснують представники 5 конфесій
Для Стерчого, як і для більшості сіл області, актуальною є проблема безробіття. І справді, каже сільський голова села Стерче Наталія Будейна, чимало сельчан, головним чином чоловіки, їздять на роботу до Чернівців. Роботу там знаходять на будівництві. Жінки теж не сидять без діла – їх робочими місцями забезпечують установи соціальної сфери і нечисленні приватні підприємці. Виробництва на території села немає. 95 відсотків вчителів у школі та вихователі у дитсадку – місцеві. Мало того, молодь із села не виїжджає, а навпаки – здобувши вищу освіту, повертається працювати додому.
А ось на заробітки люди з села масово не їдуть. Таких, що подалися шукати кращої долі деінде, – лише близько 50 (5%). Натомість, чимало мешканців села, які належать до альтернативної віри, емігрували до Сполучених Штатів, залишивши тут все майно – землю, хати. Живуть сельчани також за рахунок своїх паїв (колись у селі був чималий колгосп, де працювали майже всі місцеві), які віддають в оренду. Основний орендар – Тернопільське підприємство, яке має представництво у Глибоцькому районі. Вирощує тут сою, ріпак, гречку тощо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар