
Статистики оприлюднили список найпоширеніших імен, котрими останнім часом нарікають буковинських малят. Як не дивно, серед них виявилося чимало імен іноземного походження. Єва, Ніколь, Ріанна потрохи замінюють колись популярних Ганнусь, Тетян та Наталій, а Давид, Адам і Бенджамін «наступають» на Дмитриків і Сергійків.
Сучасні батьки хочуть, аби їхня дитина вирізнялася у натовпі Анастасій і Олександрів.
«Погляд», вирушивши на пошук незвичайних імен, вирішив дізнатися, чому ж сучасних батьків вже не влаштовують колись популярні Іван та Оксана.
Два місяці не знала, як звуть коханого
Нам вдалося віднайти справжню скарбницю заморських імен, причому в одній родині. Пані Оксана Нікіфореску зі Сторожинця, начальниця Красноїльського поштового відділення, розповіла незвичайну історію своєї сім’ї.
- Коли мені виповнилося 18, пішла з подругами на дискотеку до сусіднього села. Там мене познайомили з хлопцем. Той представився Юлієм Цезарем. Згодом з ним почала зустрічатися. Протягом двох місяців не знала, як його називати, адже сприйняла його ім’я за жарт. Згодом попросила в нього посвідчення, аби переконатися у його розіграші. Яким було моє здивування, коли прочитала ім’я «Чезар».
З’ясувалося, коли батько йшов реєструвати новонароджену дитину під іменем Марчел, так вирішили з дружиною, в останню мить чоловік надумав назвати його Чезарем. Воно й не дивно, адже батько за освітою історик, що й пояснює його любов до давніх та величних імен. Жінка таким рішенням була приголомшена та й досі сина називає Марчелом.
Діти гордяться своїми іменами
- Чезар завжди говорив про те, що мріє про трьох синів. Коли ми з ним одружились та народили нашого первістка, - каже пані Оксана, - я була впевнена, що він буде Себастіаном, адже увесь період вагітності це ім’я не йшло в мене з голови. Чоловік же наполягав назвати сина Тудор, на честь свого батька. Посперечавшись, знайшли вихід із ситуації, назвавши його подвійним іменем Тудор-Себастіан.
Рівно за два роки, 14 червня у день народження Себастіана, народився мій другий синочок. Мало того, що він з’явився на світ, як і старший, того ж дня, так вони ще й мали однакову вагу - 3,1 кг та однаковий зріст – 52 сантиметри. Цього разу ім’я вибирали за церковним календарем. Днями якраз відзначали свято Івана Сучавського. Дотримуючись традиції, другого сина назвали подвійним іменем – Іоанн-Крістіан.
Чезар ще змолоду знав, що хоче трьох синів: Себастіана, Крістіана та Августина
Після двох синів, мабуть, як і кожна жінка, пані Оксана мріяла про доньку. Навіть ім’я для неї обрала – Анна-Марія. Та не судилося. Три роки тому у сім’ї Нікіфореску народився третій богатир. Він, щоправда, з’явився трохи пізніше за своїх братів, 9 липня, мав дещо більшу вагу – 3,7 кг та був на сантиметр вищим від попередників. Батько наполягав назвати сина Августином, однак сімейна рада, котру скликали для визначення імені новонародженого, не схвалила цього імені. Старші сини наполягали назвати маля Марком. Зрештою зійшлися на варіанті Марк-Тіберій.
Хлопці почуваються особливими
- Діти надзвичайно горді своїми іменами. У побуті я їх називаю - Бастіком, Крісом та Маріком, а Че (так жінка називає свого чоловіка) молодшого принципово називає Тіберієм, – сміється пані Оксана. Хлопчик не дивується, коли мати та батько називають його різними іменами. І сам він, залежно від настрою, називає себе то Маріком, то Тіберієм. Подвійними іменами хлопців кличе лише бабуся.
Секрет незвичайних імен
У чому ж секрет таких незвичайних імен? Виявляється, Чезар завжди мріяв про трьох синів: Себастіана, Крістіана та Августина. Дружина говорить, що ідею, котру за молодості сприйняла з іронією, чоловік таки втілив у життя. Щоправда, третього сина довелося наректи інакше через наполягання старших.
Якщо мати, обираючи ім’я для дітей, керувалася здебільшого жіночою інтуїцією, оригінальністю та гармонійним поєднанням, то батько діяв за іншим принципом. Велику роль, вибирачи імена, відіграло його захоплення історією та літературою. Не дивно, маючи таке рідкісне та величне ім’я, як Чезар – гріх називати своїх нащадків так як усі.
Що спільного з відомою історичною постаттю
Чезар, як і його тезка, легендарний давньоримський полководець Гай Юлій Цезар, більшу половину свого життя присвятив військовій службі. Тверда військова рука супроводжує його і у повсякденному житті. Цілеспрямований та принциповий чоловік не терпить несправедливості. У родині - авторитет та усьому голова, а слово батька – закон для синів.
Так само, як Цезар, володіє ораторським мистецтвом. Рідні кажуть, Чезара практично неможливо переговорити. Особливо він любить давати настанови близьким та знайомим.
Ще одна схожість з легендарним тезкою – любов до літератури. Як відомо, Гай Юлій Цезар був письменником та одним з кращих римських прозаїків.
Словом, Чезар сповна виправдовує своє величне ім’я, про що свідчить іскра в очах дружини, котра після 20 років подружнього життя говорить про другу половину з ніжністю.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар