
Абітурієнти обурені. Кажуть, у більшості тестів цьогорічного ЗНО ціла купа помилок та неточностей. Зокрема, найбільше претензій до тестів з біології, історії України та української мови й літератури.
– У тестах з історії України були запитання, відповісти на які можна було двома варіантами й обидва були правильними. Потім звірялась з підручником та вчителькою, – каже цьогорічна випускниця й майбутній юрист Аліна Кройтор. – А були й такі, де правильної відповіді не було взагалі. Я вже не кажу про неточні формулювання, недолугі малюнки й складні карти.
Через ці неточності вступники недорахувались своїх балів.
Абітурієнт Олександр Паламарчук розповідає, коли на офіційному сайті Міносвіти оприлюднили правильні відповіді на тести, заходився звіряти зі своїми. Порахував, вийшло 44. Коли ж прислали результати, то, з’ясувалося, відповів правильно тільки на 38 запитань. Куди поділась решта, хлопець не знає. Припускає, усе через помилки упорядників тестів.
Аби перевірити, чи справді у тестах, які складали цьогорічні випускники, були помилки, із зошитами-чернетками йдемо до науковців. Ті підтверджують, вони таки є.
– Помилок у тестах з історії щонайменше десяток, – каже доцент кафедри історії України ЧНУ Ганна Скорейко. – Багато формулювань не є коректними, є по кілька правильних відповідей, або ж жодної. Надто багато деталізованих запитань з історії культури. Такі запитання тільки підривають віру абітурієнта у свої сили. Щодо запитань тестів, котрі стосуються історії ХХ століття, то їхнім формулюванням не приділили достатньо уваги, а саме, не врахували той факт, що цьогорічні випускники проходили цей період, так би мовити, екстерном й не могли знати, хіба що з якихось інших, аніж шкільна програма, джерел. Й загалом, тому абітурієнту, котрий дав правильні відповіді на всі запитання тестів, просто немає більше чого навчитися у навчальному закладі.
Помилки та некоректні формулювання питань були в тестах майже з усіх предметів
– Грубих помилок у тестах з української мови та літератури не знайшла, – розповідає викладач української мови та літератури Надія Бабух. – Можна причепитися до формулювання запитань, які плутають абітурієнтів, а такого щоб по кілька правильних відповідей в одному тесті – не було. Хоча відповіді, які можуть «збити з толку», є.
У регіональному центрі оцінювання якості знань кажуть, про помилки знають і визнають, що вони є. Проте, запевняють, на результати це не вплине.
– Про деякі помилки, зокрема на ЗНО з історії України, нас повідомили ще перед тестуванням. На одному предметі були просто переплутані питання, ми сказали абітурієнтам, що це треба врахувати, – каже інспектор ЗНО Валентина Токарюк.
За словами директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука, помилки у тестах і справді
були. Та зробити бодай щось з цим абітурієнти вже не можуть.
– Річ у тому, що абітурієнтам ці помилки не зашкодять. Адже на них натрапили всі цьогорічні вступники, тож в загальному помилкові питання не врахують всім однаково, рейтинг залишиться правильним. А подавати на апеляцію тут сенсу немає, – запевняє Богдан Томенчук.
Юлія ХОРОШУН, Ірина БЄЛОВА
Які помилки знайшли наші експерти у тестах ЗНО
1. У першому ж питанні тесту – помилка: малюнок некоректний. Не факт, що зображені на ньому предмети виглядали саме так. Це, радше, інтерпретація автора, припущення, що вони могли мати такий вигляд. Це неабияк заплутало абітурієнтів.
2. Запитання тесту про те, хто є автором ікони, зображеної на малюнку. Учні, вважаю, не зобов’язані знати такі деталі про ікони ХІІІ століття. Це справа іконознавців, мистецтвознавців. Це запитання було для них провальним, бо навіть фахівці у цій галузі задумаються над цим.
3. Запитання №27, де абітурієнтам пропонують визначити, до якого жанру архітектури належить будівля, зображена на малюнку, є абсолютно вузькопрофільним і вони не зобов’язані були знати на нього відповідь.
4. У запитанні №32 вжито термін «окупація» німецькими та австро-угорськими військами. Саме тут його вживати некоректно, бо це не була окупація, з точки зору міжнародного права. Війська увійшли на територію, згідно з укладеною угодою. Це неабияк заплутало абітурієнтів.
5. У запитанні №42 – дві правильних відповіді (нагадаю, за правилами тестів, може бути тільки одна відповідь).
6. У запитанні №43 правильної відповіді немає взагалі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар