
Мобілізація на Буковині триває, однак її темпи, як і раніше, не на належному рівні. У військових комісаріатах нарікають, серед буковинців залишилось мало патріотів. Наприкінці тижня, що минув, після ускладнення ситуації на сході країни, до військкоматів у Харкові та навіть Маріуполі вишикувалися величезні черги добровольців. У Чернівцях же – охочих катма.
Третя хвиля мобілізації добігає кінця, і з огляду на погіршення ситуації на Сході, четвертій хвилі, вочевидь, бути. Рішення щодо продовження мобілізації, припускає обласний військовий комісар Віталій Чурай, можуть ухвалити навіть не чекаючи, доки закінчиться попередня. Але вже зараз виконати план не вдається.
– Нам зараз потрібні танкісти. Вирішили створити додаткові танкові підрозділи. Тож зараз військкомати активно шукатимуть людей саме із такою спеціальністю, – зазначив військовий комісар.
Окрім того, відновили призупинений на час третьої хвилі мобілізації призов на строкову службу. Навесні, коли призов відновили, в області планували призвати тисячу осіб. Нині ця кількість така ж. Призиватимуть лише у сухопутні війська, а служитимуть у військових частинах на Львівщині та Житомирщині.
Водночас мобілізовані скаржаться, призвати призвали, а все, що потрібно для служби – придбати необхідно самим по списку. У військкоматі, ясна річ, все спростовують. Кажуть, всіх мобілізованих забезпечують формою та взуттям, а тих, хто відбуває у зону АТО, забезпечують бронежилетами і касками по лінії Міноборони. Однак поки що бракує кевларових касок, навіть волонтери вже не можуть їх дістати, оскільки з усієї Європи вже зібрали їх і відправили бійцям на Схід. Єдине вітчизняне підприємство, котре має ліцензію на виготовлення цих касок, не встигає виробляти їх у потрібній кількості. Відтак бійців поки що забезпечують сталевими касками старого зразка.
Щодо зброї та боєприпасів, запевнив військовий комісар, вояків забезпечено цілком. Особливо стрілецької зброї у нас стільки, що зможемо нею забезпечити не тільки збройні сили, а половину населення України. Достатньо у нас і танків, які зараз законсервовані у сховищах.
У зв’язку з імовірною загрозою з боку Придністров’я, укріплюватимуть і кордони. Зі слів військового комісара, планують мобілізувати 500 осіб для забезпечення повного штату прикордонного загону.
Пояснив військовий комісар і ситуацію із затримкою виплат воякам.
– Призвані за мобілізацією військовослужбовці та ті, хто зараз служить у АТО (вони мають 100-відсоткову надбавку, але не менше 3 тисяч гривень), отримують гроші із резервного фонду Кабміну. Тиждень тому уряд оголосив про виділення понад 9 мільярдів гривень на забезпечення потреб Міноборони. Однак ці гроші на рахунки Міноборони ще не надійшли, тому цього місяця виплату грошового забезпечення мобілізованим, а також додаткової винагороди бійцям, що зараз в АТО, затримують. Зарплати за серпень затримали також військовослужбовцям батальйону територіальної оборони, військового комісаріату.
Триває слідство щодо військових батальйону територіальної оборони, котрі відмовилися їхати у зону АТО. Нагадаємо, щодо 8 бійців, котрі, окрім відмови, ще й самовільно залишили територію військової частини, відкрили кримінальні провадження, щодо решти 77 осіб військова прокуратура здійснює досудове розслідування. Загалом, щодо ухилення від мобілізації нині на розгляді військової прокуратури є понад 150 справ. У тому числі й щодо сільських голів (троє осіб), котрі відмовлялися вручати повістки і перешкоджали мобілізації.
Юлія ХОРОШУН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар