Україна повинна рішуче перейти до впровадження стратегії реабілітації банківського сектору, розробленої українськими органами влади за підтримки міжнародних фінансових установ. Про це заявили глава місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу і директор Світового банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер.
Пазарбазіоглу і Райзер відзначили, що ця стратегія передбачає реалізацію державної програми рекапіталізації системних банків і початок реструктуризації комерційних банків, які не є системними, але страждають через гострий брак ліквідності і капіталу, яку не можуть поповнити їх власники.
"Зараз прийшов час рішуче перейти до впровадження цієї стратегії. Зволікання привело б до подальших втрат активів і збільшення витрат для держави", — заявили вони.
Експерти при цьому підкреслили, що стабілізація депозитів в травні 2009 року поки створює сприятливу ситуацію і підвищує шанси на успіх.
"Вирішальне значення матимуть також послідовність і наполегливість. Слід уникати контрпродуктивних кроків, таких як нещодавня заборона відчужувати майно, який знаходиться в заставі по кредиту", - додали експерти.
Раніше Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера спрогнозував до кінця року девальвацію гривні до 8-9 гривень за долар. Причиною цьому стане дефіцит рахунку поточних операцій. Послабити гривню можуть і борги вітчизняного корпоративного сектору перед іноземними кредиторами.
ТСН
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар