
Президент Форуму видавців Олександра Коваль прогнозує, що після запровадження змін до Податкового кодексу, ініційовані Міністерством фінансів та Державною податковою службою, вартість книжок з січня наступного року зросте вдвічі.
Тож враховуючи, що, за даними Асоціації українських видавців, середньостатистичний українець 2011 року витратив на книжки 20 гривень, а після подорожчання книжка замість теперішніх середніх 72 гривень коштуватиме 130-150, такі зміни можуть викликати суттєву редукцію українського книговидавничого ринку.
Окрім того, заплановані зміни до Податкового кодексу нададуть конкурентну перевагу російським видавництвам, їхня книжка стане набагато дешевшою за українську.
"Не здивуйтеся, якщо 2 січня ви прийдете в книгарню і побачите, що книжка, яку ви хотіли прочитати, коштує рівно вдвічі дорожче, ніж коштувала 30 грудня"Олександра Коваль
За словами О. Коваль, лише одиниці з розвинутих країн мають ПДВ на книжки нарівні з іншими товарами:
– Уряди і громадськість цих країн добре усвідомлюють, чим загрожує зменшення доступу до освітніх і культурних можливостей через їхнє подорожчання: деградацією населення і втратою ефективності на внутрішньому і на глобальному ринках.
У чернівецьких книгарнях ймовірним новаціям зовсім не зраділи.
– Якщо ціни зростуть вдвоє, попит на книги суттєво зменшиться, – стверджує продавець культурно-мистецького центру "Українська книга" Ірина Хайко. – Раз на півроку ціни на книги і так потрохи лізуть угору. Й сьогодні середня вартість на україномовні книги – 60-70 гривень. Тож якщо вони 2013 року зростуть вдвічі, то людина замислиться чи купувати їх. Бо зараз чернівчани не шкодують по 100-120 гривень, але за подарункові варіанти видань. Буває, що організації беруть й дорожчі подарункові книги, вартість яких сягає й чотирьох сотень. Зазвичай реалізуємо десь 20-30 книг на день, проте якщо у скрутний фінансовий час ціни зростуть удвічі, то попит на книги суттєво зменшиться.
А ось продавець КС Світлана Семенюк оптимістичніше налаштована:
– Щодо ймовірного збільшення цін на книги вдвічі 2013 року, то, сподіваюся, що і у людей до того часу зросте зарплата і вони зможуть купувати їх. Нині попит на українську літературу серед буковинців дуже великий, книжок продаємо достатньо. Середня їхня вартість 30-60 гривень, а подарункові варіанти приблизно 100-200.
Ольга ШУПЕНЯ
Скільки грошей витрачаєте на книги?
Купую книгу раз на декілька місяців. У середньому витрачаю 30-50 гривень. Люблю поповнювати домашню бібліотеку свіжими виданнями сучасних українських письменників, таких як, наприклад, Любко Дереш.
У книгарні дуже часто заходжу, бо заглядаю за новими словниками. Правда, зараз нема хороших: усі видання харківські, а там мови не знають, інакше не скажеш. Казки купую племіннику раз у два-три місяці. До речі, там купа помилок, тому що багато навіть україномовних книг видають у Росії. Для себе, скоріше, жіночий журнал придбаю, ніж книжку. Правда, люблю колекціонувати ті українські твори, яких за Союзу не можна було купити. У середньому витрачаю на книги 20-50 гривень.
Купую книги, наприклад, ті, які стосуються здоров’я чоловіків чи новий Кримінальний кодекс. Виходить, витрачаю десь 20-30 гривень в місяць, не більше. А художні книги, які з’являються після розпаду Союзу, мене не цікавлять, вони порожні. Більше люблю читати історичні твори.
Книги купую щонайменше двічі на місяць. Витрачаю по-різному. Буває, від 200 гривень і до 500.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар