
У півторарічному віці Володимир опинився у Республіці Саха (Якутія). Проживши там усе своє життя, чоловік зумів стати популярним та затребуваним художником. Його картини мають власників у різних куточках світу. Та незважаючи на неабияку знаменитість, він не цурається свого коріння. Коли запитують звідкіля він родом, то відповідає гордо: «Народився із співачкою Софією Ротару в одному місті – Чернівцях!».
Шлях художника від реалізму 1970-х років до сучасного символічного авангарду був тривалим. А розпочалося усе з дитинства, писав портрети і картини з натури. Любов до пензля прищепила йому мама, яка також гарно малювала. Проте ні у кого із них спеціальної освіти не було. За словами Василя Стадника, молодшого брата художника, який проживає у Чернівцях, коли Володимир свого часу вирішив вступити до художнього навчального закладу, то побачивши його роботи, педагоги заявили, що він малює по-своєму добре і вони не хочуть його переучувати. Відтак талановитий від Бога митець самотужки удосконалював свою майстерність. Не завжди на його адресу надходили лише позитивні відгуки. Якось після однієї з персональнальних виставок роботи автора почали нещадно критикувати. Сьогодні, згадуючи минуле, Володимир усміхаючись каже, що на той час заслужив такий вердикт критиків, мовляв, він корисніший, аніж будь-які хвалебні оди.
До речі, твори Володимира Стадника є і в Чернівцях. Дві роботи, датовані 1993 роком із назвами «Набег», «Орда» зберігаються у його брата Василя. Чернівчанин каже, що показував ці полотна різним експертам, їх гідно оцінили. Було і таке, що поціновувач мистецтва з Німеччини, який гостював у Чернівцях, пропонував пану Василю за кожну з робіт по 15 тисяч євро. А відомий на Буковині колекціонер Іван Снігур відзначив, що ці картини написано особливим і неповторним почерком автора.


Віра СОКІЛ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар