
Останнім часом на більшості території України, куди прибули вимушені переселенці зі Сходу та Криму, почалися підніматися хвилі невдоволення. Місцеві мешканці цілком доречно не розуміють, чому жителів Західної, Центральної, Північної та Південної України мобілізують до лав збройних сил, вони гинуть, звільняючи Схід від терористів та кадировських найманців, а чоловіки з Донбасу пересиджують тут.
Звісно, жінкам, дітям, немічним, інвалідам та стареньким потрібно допомагати. Самі вони не дадуть ради у чужому краї. Проте разом з ними приїхали і чоловіки, з яких багато призовного віку. Але чомусь вони не поспішають допомагати звільняти свої рідні місця, а чекають, поки це зроблять наші вояки.
- Серце розривається, коли чуєш у новинах, що на Сході знову загинули наші хлопці. Але незрозуміло, чому східняки, що переїхали сюди, не беруть до рук зброї і не йдуть захищати свою землю, - каже буковинка Галина Олександрівна. – Одного разу зустріла в магазині таких переселенців, здорових чоловіків, які купували горілку, закуску та голосно реготали. Згодом з розмови (була чимала черга) дізналася, що вони приїхали сюди з Луганської області.
І такі випадки непоодинокі. У соцмережах та Інтернеті повно таких оповідок. Звісно, чимало з них вигадки, проте є й цілком реальні історії, які вражають своїм цинізмом, невдячністю та егоїзмом.
- Сьогодні офіційно (станом на понеділок, 28 липня) в області зареєстровано 857 осіб – вимушених переселенців зі Сходу та Криму, а саме пенсіонерів, інвалідів, вагітних жінок, дітей, чоловіків, - повідомила головний спеціаліст департаменту соціального захисту Альона Андрієвська. – З них 190 чоловіків працездатного віку. Усі ці люди звертаються до нас чи волонтерів, реєструються, хтось потребує нашої допомоги.
Звісно, не дай Господи, стати біженцем, залишити свою домівку, утекти фактично без нічого, залишитися сам-на-сам з бідою. Але зрозуміти можна жінок, дітей, інвалідів та пенсіонерів.
Так, у Запорізькій області почали мобілізовувати чоловіків, які є вимушеними переселенцями з Луганської та Донецької областей. Наразі там мешкає понад 5 тисяч біженців, з яких тисяча – чоловіки призовного віку. Уже призвано до лав збройних сил 30 осіб.
- Ми починаємо призивати їх на службу, щоб надати можливість також захистити свій край. За останні два дні вже було мобілізовано 30 переселенців, - повідомив губернатор Запоріжжя Валерій Баранов. – Я просив військкома поставити на військовий облік чоловіків-переселенців, які проживають в області.
У нашій області цей процес чомусь гальмується, хоча у військкоматі переконують, що будуть призивати до армії переселенців, якщо ті будуть придатні до військової служби та буде необхідність у їхній військовій спеціальності.
- Звісно, ми також будемо призивати на військову службу вимушених переселенців зі Сходу та Криму, - запевнив Чернівецький обласний військовий комісар Віталій Чурай. – Не всі чоловіки, які переїхали в нашу область призовного віку, але ми будемо їх мобілізовувати згідно з потребами та військовими спеціальностями до лав Збройних сил України.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар