
Виборча кампанія-2012 стартувала у понеділок, 30 липня, проте фактично політики ведуть бій за електорат вже не один місяць.
Підзаробити на всіляких акціях «маханням прапорців» можна було протягом усього року. Проте такі акції переважно одно- чи кількаденні тай заробіток з них порівняно невеликий. Набагато більший кусень можна відхопити на передвиборчій кампанії, зокрема, працюючи так званими агітаторами у наметах політпартій. Робота не важка – роздавати агітки та вислуховувати від людей або похвалу, або прокльони на адресу партії. Крім того, час від часу можна з кимось подискутувати, якщо, звісно, рівень обізнаності у політичній кухні дозволяє.
- Пішов працювати, бо обіцяли непоганий заробіток, - розповів нам студент Михайло, що підробляє в агітнаметі однієї з політичних сил. – Запропонував роботу мій товариш. Удвох на день отримуємо 200 гривень, по 100 гривень на кожного. Робота не важка. Торік, до прикладу, підробляв на будівництві. Заробив не набагато більше, але робота у літню спеку - пекельна. Зате тут і заробляємо непогано, і робота, по суті – не тяжка.
В агітаметах працюють переважно студенти та пенсіонери
Крім молоді у наметах можна побачити й пенсіонерів. Чому пішли підробляти - навіть не питаємо. Такий заробіток – солідний додаток до мізерної пенсії.
Отже, в середньому за день у політнаметах у Чернівцях можна заробити 100 гривень. Хоча, подейкують, що декотрі партії не жалкують грошей та платять по 150. Погодинна праця коштує від 20 до 30 гривень. Звісно, офіційно в місцевих осередках партій про ціни не говорять, мовляв, працюють у наметах віддані члени партії.
Про те, чому партії не афішують офіційний прейскурант на працю агітатора, нам розповів політолог Михайло Шморгун.
- Місцеві активісти партійних осередків намагаються економити на агітаторах. Якщо в столиці, до прикладу, наймають професіоналів, по областях – це, головним чином, студенти чи пенсіонери, тому й оплата праці значно нижча. Крім того, з місцевими агітаторами торгуються. Скажімо, замість 100 гривень на день пропонують 80 і менше. І що менше містечко – то менше платять. Проте люди й цьому раді.
За нашими підрахунками, за місяць роботи у агітнаметі можна заробити від 3 до 4,5 тисячі гривень. Робимо висновок, один намет партії обходиться у 6-9 тисяч гривень на місяць. Це не враховуючи вартості агітматеріалів. На підставі того, яких наметів на площах міст найбільше – зрозуміло, хто найбагатший.
Яніна ПУКАЄВИЧ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар