
Україні незабаром представлять концепцію нової Конституції. 31 травня збереться Конституційна асамблея, щоб заслухати пропозиції комісій асамблеї, що працюють над різними розділами Основного Закону, передає newsru.ua.
Нагадаємо, асамблею створено в травні минулого року. Очолив її екс-президент України Леонід Кравчук.
За словами члена асамблеї, екс-спікера парламенту Олександра Мороза, Конституція зміниться відсотків на 30.
- В цілому, всі пропозиції прив'язані до чинної Конституції і не вносять радикальних змін у конституційний лад, - сказав Мороз.
Конституція України: 5 прав, яких у нас немає
Всупереч чуткам, серед пропозицій немає зміни системи виборів президента - його, як і раніше, будуть обирати всенародно, а не в парламенті. Також не поміняється і кількість нардепів - їх залишиться 450 осіб. За словами Мороза, серед пропозицій було скорочення кількості депутатів до 300 і двопалатний парламент, але в попередній варіант це не ввійшло.
Зате ввійшли пропозиції щодо посилення впливу парламенту на уряд. Як каже Мороз, пропонується, щоб уряд складав повноваження перед новообраним парламентом, а не президентом, як тепер. Також деякі члени асамблеї хочуть повернути норму, коли членів Кабміну затверджує і звільняє парламент (вона діяла у 2006-2010 роках, поки Конституційний суд не скасував політреформу).
На місцевому рівні збережеться призначення голів облдержадміністрацій президентом, хоч і обговорюються варіанти збільшення впливу обласних рад. Також, за словами Мороза, є пропозиція ліквідувати райадміністрації і передати їхні повноваження райрадам.
Янукович підписав указ про відзначення 17-ї річниці Конституції
Як розповів член парламентського Комітету з верховенства права Вадим Колесніченко, чи зміниться Основний Закон взагалі, говорити поки що зарано.
Зазначимо, що проект нової Конституції України, над яким працюють 95 юристів країни, буде готовий протягом року, розповів голова Конституційної асамблеї, перший президент України Леонід Кравчук. За словами Кравчука, державний устрій залишиться попереднім, а от повноваження президента і Верховної Ради буде скоректовано.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар