
Крім правоохоронних функцій, які переходять від внутрішніх військ України, на Національну гвардію пропонують покласти виконання й інших завдань.
Разом з правоохоронними органами братимуть участь щодо забезпечення державної безпеки, захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, а також щодо діяльності зі знешкодження воєнізованих збройних угруповань, терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій.
У взаємодії зі Збройними силами України вони будуть брати участь у відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту введенням воєнно-бойових дій, а також виконанні завдань територіальної оборони. В умовах мирного часу Нацгвардія виконуватиме правоохоронні функції.
Щодо можливості застосування Національною гвардією вогнепальної зброї в законі зазначається, що вона може бути використана для відновлення правопорядку щодо учасників масових заворушень, які використовують зброю проти громадян, або особового складу Національної гвардії та правоохоронних органів, якщо такі дії становлять небезпеку їхньому життю.
Варто нагадати, що Національна гвардія вже була в Україні впродовж майже десяти років, доки колишній президент Кучма її не ліквідував.
- Пригадую, проходив службу у 1-шій Київській дивізії Національної гвардії України. Нас справді готували до різних надзвичайних ситуацій і це була справжня еліта, - пригадує свою службу Андрій Скорик. – Туди мріяли потрапити, бо це було престижно і після служби можна було легко знайти роботу у силових структурах чи охоронних фірмах.
Водночас він не розуміє, навіщо було ліквідовувати цю структуру, яка була здатна виконувати бойові завдання у будь-який час. Адже проіснувала Національна гвардія впродовж 1991-2000 років.
- Національну гвардію формуватимуть на базі внутрішніх військ, відтак щодо кількості службовців, вони володіють усією інформацією, - наголосив головний військовий комісар Чернівецької області Віталій Чурай.
Самі народні депутати критично ставляться до створення Національної гвардії, мовляв, це кардинального нічого не змінює в системі органів внутрішніх справ.
- Жодних змін не відбулось, просто армія отримала новий бренд – «Національну гвардію». Це зміна вивіски, а не суті, адже внутрішні війська себе скомпрометували, проте, крім назви, все залишилось як і раніше, - заявив народний депутат України, генерал міліції Геннадій Москаль.
Наразі планують мобілізувати до лав Нацгвардії 20 тисяч українців. Та представники «Правого сектору» навіть не планують туди записуватись, принаймні про це заявив їхній лідер Дмитро Ярош. Мовляв, її навчання схожі на екскурсії, а не на справжню бойову підготовку. Хоча в нашій області активісти цього руху, за словами їхнього керівника Володимира Рясова, звернулись у військкомати, аби стати на облік як добровольці.
- Наші люди будуть і у збройних силах, і у Національній гвардії. Кожен, хто має військовий досвід, звернулись до військкоматів, плюс будуть організовані підрозділи, які працюватимуть в регіонах, - сказав він.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар