
Вищі та середні навчальні заклади щороку випускають масу молодих спеціалістів, котрі зазвичай або змушені працювати не за спеціальністю, або поповнюють лави безробітних. Причина не лише у фізичній нестачі вакансій та незатребуваності такої кількості працівників тієї чи іншої спеціальності, але і у відсутності реальної конкуренції, за якої робоче місце отримував би професійніший працівник, а не той, кому пощастило чи хтось допоміг.
Про те, що міські школи майже повністю укомплектовані, говорять уже років десять, разом з тим вчителів стає дедалі більше. Аби ж створити такий собі ринок вакансій, де дирекція зможе не лише знайти собі працівника, але і порівняти його з такими ж безробітними колегами, освітяни вирішили створити базу даних вчителів.
- Займатися створенням реєстру будуть управління освіти, якщо вирішать що це доцільно. До реєстру вноситимуть усіх вчителів, котрі виявили бажання зареєструватися і пройшли співбесіду. Наразі в освіті діє система, коли директор сам собі обирає вчителя, якого він хоче взяти. Наше завдання – сформувати реєстр і, відповідно, коли є потреба у кадрах, дирекція зможе обирати серед тих, хто є у реєстрі, - розповідає начальник міського управління освіти Сергій Мартинюк. - Ми сформуємо такий собі хіт-парад. Першу сімку, наприклад, директор переглядає і обирає спеціаліста. Тобто і ми маємо на цей процес якийсь вплив, і директор має право вибору. При відборі вчителів на співбесіді буде оцінюватися професіоналізм кандидатів. Думаю, система запрацює вже з 1 січня. Та вчителі можуть звертатися до нас навіть зараз. Раз на тиждень чи раз на два тижні будуть проходити співбесіди. Наша мета – зібрати якомога більше інформації про спеціалістів та просіяти кандидатів.
Щодо затребуваності вчителів, то цьогоріч, за словами очільника освітян міста, працевлаштували близько 50 молодих спеціалістів. Говорити, що є безліч вакансій і немає кого на них працевлаштувати, не можна. Насправді, вузи випускають масу дипломованих людей, а працевлаштовуються одиниці.
Поки ж система не запрацювала, хочеться вірити, що база даних допоможе дати дорогу кваліфікованим педагогам. Та вже зрозуміло, що проблему безробіття вчителів вирішити вона навряд чи допоможе.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар