
В Адміністрації Президента завершили підготовку закону "Про прокуратуру" і сьогодні текст документу, який передбачає ліквідацію 122 спецпрокуратур, буде направлений на експертизу до Венеціанської комісії, повідомляє УНН, цитуючи радника Президента Андрія Портнова.
- Ліквідуються 122 спецпрокуратури - будуть розформовані всі військові, екологічні, транспортні прокуратури, - заявив Портнов.
За його словами, після ліквідації загального нагляду та скорочення функції представництва держави в судах спецпрокуратури втрачають практично всі свої функції та повноваження. Також вводиться уніфікована трирівнева система прокуратури - місцеві прокуратури (аналог районних), регіональні (аналог Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських прокуратур) і Генеральна прокуратура. Як пояснив А.Портнов, це означає, що міські прокуратури в обласних центрах також ліквідуються.
- Нам незрозуміло, чому до цих пір в деяких обласних центрах прокуратура жила в режимі чотирирівневої системи - були і районні, і міська, і обласна прокуратури. Ясно, навіщо це було потрібно прокурорам - є думка, що "чим більше, тим краще". Але тепер система буде уніфікована, - наголосив він.
Чиновники у Чернівецькій області вимагають непотрібні документи та безпідставно видають дозволи
За словами радника Президента, 2 серпня АП направить документ до Венеціанської комісії, щоб отримати оцінку експертів ВК і Ради Європи.
- Ми розраховуємо, що ВК у вересні зробить свій висновок. Ми очікуємо конструктивних пропозицій і зауважень європейських експертів, на основі яких документ буде відкоригований. На це нам потрібно ще близько тижня, після чого законопроект потрапить до парламенту, суб'єктом законодавчої ініціативи буде президент. І якщо на початку жовтня Верховній Раді вдасться прийняти документ у першому читанні, то до кінця жовтня його необхідно буде прийняти в цілому, щоб розраховувати на його підписання вже в листопаді, - пояснив А.Портнов.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар