
Готуватися до вагітності завчасно і серйозно необхідно у будь-якому віці – чи-то у 16, чи-то 25, чи у 35 років. Проте варто враховувати, що кожен вік має свої особливості, а відтак і небезпеки.
Що старша жінка, то більшими стають і ризики. Очікування дитини у 35-річному віці і старше вже вважається пізньою вагітністю.
- Підготовку до запланованої вагітності у будь-якому віці слід починати орієнтовно за три місяці, – розповідає акушер-гінеколог жіночої консультації міського клінічного пологового будинку №2 Василь Оренчук. – І майбутня мама, і майбутній батько мають здати загальноклінічні аналізи та аналіз крові на цукор, пройти бактеріологічне та вірусологічне обстеження.
Якщо є необхідність, парі можуть призначити консультацію у вузьких спеціалістів – невропатолога, ендокринолога та ін. Залежно від результатів огляду, можуть знадобитися додаткові обстеження.
Медико-генетичне консультування – обов’язковий етап
Після 35 років обов’язковим є медико-генетичне консультування. Воно потрібне також і майбутнім татусям, котрим за 40 років.
- Таке обстеження допоможе визначити ступінь розвитку вад дитини чи ймовірність невиношування під час вагітності, – пояснює лікар. – Всі інші поради такі ж, які за звичайної вагітності.
Аби звести ризики пізньої вагітності до мінімуму, підготовку до неї необхідно розпочинати завчасно
Здоров’я жінки з віком погіршується, у 35 років організм, як правило, не на стільки сильний, як у 25.
Протягом усього періоду вагітності необхідний ретельний медичний контроль за її перебігом, за станом здоров´я мами і дитини, особливо якщо ця вагітність - перша. Таким чином, у разі потреби, лікарі зможуть завчасно внести необхідні корективи.
Особливості та ризики пізньої вагітності
Серед ризиків пізньої вагітності – вади розвитку дитини та невиношування.
- В організмі людини є специфічні ферменти – репарази, котрі захищають його від негативного впливу, – пояснює В. Оренчук. – З віком їхній вплив зменшується. Також змінюється і структура з’єднувальної тканини.
Із віком «погіршується» й менструальний цикл, якість яйцеклітин у жінок, а у чоловіків, відповідно, кількість та якість сперматозоїдів. Зменшується, як правило, і сексуальна активність. Крім того, свій відбиток накладають і шкідливі звички, якщо такі є у когось із подружжя.
Певних вікових показань для пологів немає. Тобто, відбудуться вони природнім шляхом чи через кесарів розтин – залежить від стану пацієнтки та акушерської ситуації.
Готуємося до вагітності правильно 1. Правильні вітаміни до вагітності.Прийом фолієвої кислоти за місяці до вагітності і до 12 тижнів вагітності. З метою профілактики вад розвитку дитини. 2. Правильне харчування. Вживайте багаті на фолієву кислоту продукти (апельсиновий сік, зелені листові овочі (шпинат). Бажано до запліднення досягти ідеальної ваги тіла, що відповідає зросту. 3. Вчасне обстеження до зачаття і регулярне під час вагітності. 4. Відмова від шкідливих звичок: паління, алкоголю тощо. 5. Вживання лише тих ліків, котрі призначив лікар.
|
Найнесприятливіші ризики пізньої вагітності
|
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар