
Хоча снігу ще нема, багато хто вже складає плани, де зустрічати рік Блакитного коника і питання, влаштовувати вдома пишне застілля чи вийти у світ, набуває актуальності. Можна почути чимало аргументів «за» та «проти» того, щоб святкувати прихід Нового року у ресторані, але незважаючи на всі очевидні переваги, мусимо визнати, це досить дорого. Хоча пропозицій нині є чимало, так би мовити, на будь-який смак, з подарунками та відомими гостями, які обіцяють веселощі протягом всієї ночі, вартує вечеря у ресторані немало – до понад 700 гривень з особи.
У центрі святкувати зручно, але дорого
Найпопулярнішим для святкувань новорічної ночі, певно, стає центр Чернівців. Тут і головна ялинка області, і особливий настрій, бо вулиці бодай трохи прикрашені вогниками. Окрім того, є чимало закладів, які пропонують свої послуги. Проте охочих святкувати у центрі також багато, тож місця у ресторанах та пабах замовляють дуже швидко.
Обираємо оригінальний подарунок до свят
Ціни на святкування коливаються досить сильно, від 250 гривень з людини до 600. За ці гроші пропонують декілька страв та трохи алкоголю, до прикладу, пляшку шампанського на кожен стіл. Загалом, ціна різниться залежно від меню, яке пропонують клієнтам. У деяких закладах пропонують повноцінну вечерю з холодних та гарячих страв. А у деяких - просто декілька холодних закусок, а решту можна замовити вже на самій вечері. Щоправда, майже всюди заявлена вартість зростає ще й за рахунок алкоголю, який потрібно дозамовляти.
За містом – розкіш, але ціни захмарні
Попаритися 31 грудня: 300 гривень за годину
Якщо вірити радянському кінематографу, ходити до лазні напередодні Нового року - справа небезпечна. Та чимало чернівчан залюбки зустрічають це свято саме у саунах. Щоправда, така приємність - недешева, адже новорічної ночі всі бажають посвяткувати якнайдовше, а оплата саун та лазень зазвичай погодинна. Крім того, з 31 грудня проти 1 січня попаритись буде дорожче.
- Якщо у звичайний день година сауни у маленькій залі для п'ятьох чоловік обійдеться у 200 гривень, то у новорічну ніч ціна інша - 100 гривень з особи, тож за п'ятьох вийде 500, - пояснює адміністратор сауни Мальвіна Янкова.
Аби нормально відсвяткувати Новий рік, приміщення треба замовляти щонайменше на три години. Потурбуватись про святковий стіл, звичайно, доведеться самостійно.
Загалом ціни на сауни у межах міста у святкову ніч коливаються від 220 до 350 гривень за годину. Не дешевше, а деколи навіть дорожче попаритись у комплексах відпочинку Буковини. Наприклад, годинне відвідування сауни в Карпатських туристичних мережах на Новий рік коштуватиме до 400 грн. Та зазвичай, якщо ви замовляєте котедж у горах, сауна входить у вартість проживання.
Та справжні цінові рекорди цьогоріч ставлять заміські колиби та ресторани. Вартість вечері подекуди сягає більше тисячі гривень з людини. Тут розробляють велику шоу-програму, вигадують нові страви та і взагалі шукають, чим би здивувати відвідувачів. Окрім того, пропонують ще й ночівлю, також за святковими цінами. Вартість номера на двох складає в середньому 700 гривень, невеликого котеджу – 1500-2000 гривень (і вище, залежно від кількості спальних місць).
Розважати запрошують столичних зірок та місцевих кавеенників
Аби гостям не довелося сумувати, у ресторанах організовують святкову програму. Крім традиційних гостей Діда Мороза та Снігуроньки, це може бути і просто «жива» музика, і виступи колективів, гуртів, балетів та навіть гумористів. Проте розваги, звичайно, небезкоштовні, тож хороша новорічна програма обов’язково позначиться на ціні.
- Деякі заклади запрошують просто музик, які співають наживо, а деякі - співаків та танцюристів навіть зі столиці, - каже адміністратор ресторану Лілія К. - Все це, звичайно, щоб привабити клієнтів та створити для них святкову атмосферу. Проте плата за розваги також входить у вартість вечері. Залежно від розцінок музикантів та акторів, до суми замовлення додають від 50 до декількох сотень гривень.
Останніми роками буковинці бажають і самі брати участь у шоу. Тому більшої популярності набувають стилізовані вечірки, маскаради та карнавали. Тож пропозицій зустріти Новий рік саме так, у Чернівцях нині більшає.
Відмовляються працювати у новорічну ніч
Та чимраз частіше заклади відмовляються працювати новорічної ночі. Пояснюють, що високі ціни на вечерю не покривають витрат на неї.
- Доводиться більше платити обслузі, витрачатися на приготування та програму, а це досить дорого, - каже адміністратор одного з відомих міських пабів. - Відтак наш ресторан працюватиме вже першого січня, тоді відвідувачів буде не менше.
Попри високі ціни, попит є
Попри те, що вартість вечері на двох у міському ресторані може сягати розмірів мінімальної зарплати, попит на послуги є. У багатьох закладах вже зараз місць залишилося обмаль. Але піку замовлень очікують у другій половині грудня, мовляв, чернівчани відкладають планування свят на останній день.
Бажано попередньо навідатись у заклад, та обираючи страви, попросити, щоб вам дали скуштувати хоч деякі, - пояснює кухар Ольга Курінна, - також треба обов'язково звернути увагу на санітарно-гігієнічний стан ресторану, аби свято не обернулось невдачею.
У райцентрі ціни, як і у місті
Мешканці райцентрів дещо жвавіше реагують на новорічні пропозиції, адже мають менший вибір закладів, які пропонують відсвяткувати Новий рік. Проте ціни тут не набагато поступаються міським, місце вартує в середньому 300-500 гривень з людини.
- Пропонуємо нашим гостям розважальну програму та «живу» музику, святкування триватиме аж до ранку, - каже адміністратор одного з ресторанів Новоселиці Марія. – Вартуватиме застілля трохи більше 400 гривень з особи. Сюди входить хороша вечеря, холодні та гарячі страви, фрукти, торт. З алкоголю – пляшка горілки та шампанського (з розрахунку на 6). А ще вночі працюватиме фуршетний стіл.
Марія каже, що зараз зал ресторану уже майже весь замовили, якщо й далі буде такий попит, то до кінця тижня місць взагалі не буде.
Ірина ВОРНІЧЕСА-БАРАШКІНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар