
Постійні головні болі та запаморочення, слабкість, нервовість та порушення сну… Розмиті та невизначені симптоми нездужання часто є наслідком поширеної сьогодні хвороби – вегетосудинної дистонії.
Люди, яким встановили такий діагноз, роками сидять на медичних препаратах, щоб поліпшити самопочуття, проте водночас підривають хімією здоров’я.
Більшість медикаментів спрямована на те, щоб зменшити симптоми, а не усунути проблему. А проблема нерідко криється у порушеннях хребта.
Як розповів вертебролог, головний лікар реабілітаційного центру "Меднеан" Андрій Нечай, порушення функцій хребта у різних людей проявляється по-різному. Хтось відчуватиме біль у спині, у когось біль передаватиметься в інші органи, а у третіх - відбуватимуться вегетативні реакції - підвищення чи зниження тиску, перебої у роботі серця, головний біль та інше.
Звісно, не кожен пацієнт, у якого є хвороби хребта, матиме вегетосудинну дистонію, проте абсолютно усі хворі на вегетосудинну дистонію мають порушення хребта.
Замість хімії - мануальна терапія
- З погляду сучасної медицини, ВСД - це захворювання периферичної нервової системи або сегментального апарата спинного мозку, - розповідає А. Нечай. - Проти нього зазвичай призначають цілий список препаратів. Від зниження та підвищення тиску, головного болю, пітливості, для нормалізації сну, проти нервових розладів та розладів шлунково-кишкового тракту. Часто люди потрапляють до мене просто-таки насичені медикаментами. Організм настільки переповнений ліками, що людина відчуває їхній вплив навіть після того, як припиняє приймати. Це помітно по кольору шкіри, очах, руках, пітливості. З такими пацієнтами працювати складно, адже в їхній психіці вже закладено, що вони повинні прийняти пігулку і лише після того їм стане легше. Насправді ж можна спробувати вирішити проблему без жодних медикаментів. Важливо лише з’ясувати головну причину недуги. Якщо повністю відновити хребет, нервові корінці, кровопостачання клітин, усі симптоми можуть просто зникнути. Я забороняю своїм пацієнтам приймати ліки. Пропоную їм мануальну терапію, фізіотерапевтичні процедури та реабілітацію. І вже за кілька днів вони можуть відчути поліпшення.
Хвороби хребта молодшають
Спинний мозок - це настільки важливий для нашого організму орган, що сама природа захистила його досить міцним каркасом. Проте екологія, постійні навантаження, спосіб життя, харчування руйнують цей каркас частіше, ніж сам спинний мозок. Ураження хребта сьогодні трапляється майже у кожної людини. Такі поняття, як остеохондроз чи інші хвороби, стали надзвичайно молодим явищем.
- Коли до мене вперше потрапив на прийом 14-рчний пацієнт, я був не те, що здивований, а просто обурений - як дитину довели до такого стану. Проте тепер це стало звичним явищем. Через те що підлітки постійно за комп’ютером, мало рухаються, погано харчуються, страждає хребет. У дитини ще не закриті зони росту, а захворювання хребта вже розвинулись. Щоб змалечку зберегти свій хребет, потрібно змінити комп’ютер на футбол та велосипед, привчати дітей до активного способу життя та рухливих ігор, віддавати в оздоровчі секції.
Довідка
Діагноз «вегетосудинна дистонія» (ВСД) часто ставлять людям, які страждають на головні болі, запаморочення, зомління, низький або підвищений артеріальний тиск. Доволі поширений він у дітей, яким важко вчитися.
Вегетативний відділ нервової системи відповідає за регуляцію роботи організму та пристосування до зовнішніх та внутрішніх умов, які постійно змінюються. Тому люди, хворі на дистонії, гірше за інших переносять перепади погоди, зміни кліматичних зон, способу життя тощо.
Крім того, вегетативна нервова система бере участь у переведенні організму з активного, трудового режиму в режим відпочинку та сну. Тож хворий на дистонію може мучитися сонливістю в першу і безсонням у другу половину доби.
У багатьох хворих є які-небудь прояви астенії - втомлюваність, роздратування, порушення сну, болі в серці, жар у різних ділянках тіла тощо. Можуть бути відчуття серцебиття, перебоїв у роботі серця, припливів жару або холоду, підвищення або зниження артеріального тиску, блідість або почервоніння шкіри, змерзання кистей або стоп, загальна або переважно місцева (підпахвова, долонна) пітливість, ознаки порушень функції травного тракту. Можуть виникати проблеми у сфері подружніх взаємин.
Ольга СКЛЯРЧУК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар
тривожність. Одним словпм повний букет. Як з цим боротись уже не знаю... допоможіть будьласка.
2. Вечером- псалми Давида- 1 год. Через тиждень відчуєте полегшення. Не залишати до повного виздоровлення.
Допоможіть будь ласка!!!
заниматься, сосредоточиться. Подкатывает комок к горлу, тошнит почти постоянно. Давление 90 / 50, мне 23 года. Ставят диагноз вегето сосудистая дистония по гипотоническому типу. Лечение помогало, только когда пила таблетки. Как только бросаю, все начинается снова. Мне просто не повезло, что у меня так тяжело протекает эта болезнь, так врач сказала. Я не знаю, повезло мне с болезнью или не очень, но то, что мне повезло с институтом хрономедицины Резонанс, так это точно. Я случайно в интернете на их сайт наткнулась. Они находятся в Киеве,на Голосеевке. Сразу записалась на прием. После тщательного обследования там назначили лечение. После 3-х месяцев я наконец-то почувствовала себя человеком, вернее молодой и здоровой девушкой, а не вечно с перекошенным лицом страдалицей. Я закончила лечение в общей
сложности через 4 месяца. Сейчас прошло уже больше полгода, про свою болезнь уже не вспоминаю. Вот подумала написать про уди
летает, как в молодости.