
Сьогодні, у день потрійної вісімки, у Чернівцях забажала взяти шлюб рекордна кількість пар
Анна ГАРГАЛЯ
anna_hargalia@ukr.net
Головним транспортом минулої п’ятниці були у місті весільні кортежі. Хоча вся область переймалася ліквідацією наслідків повені, вони промовисто свідчили, що життя триває. Завадити планам людей на сімейне щастя стихія виявилася безсилою. Як з’ясувалося, навіть у свої пікові дні. У, щоправда, не дуже підтопленій позаминулих вихідних Валяві Кіцманського району молодята та їхні гості босоніж хвацько витанцьовували на подвір’ї по коліно у багнюці. У Кам’янці Глибоцького району, де широко розлився норовливий Сірет, щойно пошлюблена пара тоді ж зохотилася фотографуватися на містку через річку, під яким вирувала вода. Та найбільше героїзму проявили гості, які 27 липня діставалися на весілля у Лопушну, що на Вижниччині. При повному параді вони їхали у спеціально винайнятому мікроавтобусі з іншої області. Та бус доїхав до річки і зупинився, мов вкопаний: бурхливий потік потягнув міст за собою. Не бажаючи пропустити забаву, гарно вбрані й взуті гості під проливним дощем кілька кілометрів місили ногами болото, йдучи в обхід. Однак цим їхній екстрим не скінчився. Фіналом був перехід через річку по перекинутих над нею слизьких щойнозрубаних соснах.
Зважаючи на прогнози синоптиків, весілля наприкінці цього тижня погода не зіпсує. А їх, весіль, має бути багато. Особливо сьогодні, у день потрійної вісімки – восьмого числа восьмого місяця восьмого за ліком року третього тисячоліття, що вважається дуже доброю прикметою, позаяк вісімка є знаком безкінечності й успіху (чим не приклад леді "Ю", політична сила якої під номером восьмим у виборчих списках була лідером перегонів).
За даними начальника міського відділу РАЦС Вероніки Чепіль, заяви на реєстрацію цього дня подали 28 пар. Охочих було значно більше, проте, з одного боку, приймають заяви тільки за три місяці до реєстрації (дехто приходив записуватися саме на цей день ще на початку року), з іншого, фізичні можливості працівників відділу теж не безмежні. Однак найбільш наполегливі свого добилися. Серед них не тільки романтично налаштована молодь, а й кілька пар, де вік молодят понад три-чотири десятки років. Такий наплив у РАЦСі досі був лише на день святого Валентина, резюмує В. Чепіль. Чималою мірою, мабуть, ще й через те, що нема посту. Торік 7.07.07 року, коли у центральних та східних областях РАЦСи брали мало не приступом, у Чернівцях було вельми спокійно: піст.
Довідка "Погляду"
За сім місяців 2008 року у Чернівцях взяли шлюб 1088 пар проти 1180 за аналогічний період 2007-го (високосний рік все ж дається взнаки). Із них з іноземцями – 91 пара. Найчастіше буковинки та буковинці (останніх також усе частіше починають "вивозити") одружуються з громадянами Молдови, Росії, Німеччини, Італії, США та Великої Британії, хоча інколи земляки знаходять суджених у Тунісі, Еквадорі, Індії та навіть в далекій Австралії.
Вік молодят також різний: наймолодшій нареченій цього року було 16 років, найстаршій – 68. Нареченому, відповідно, 18-ть та 80-т, а найбільша різниця між молодятами склала 36 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар