
Журналісти та громадськість вимагають від керівництва Першого національного телеканалу збільшити квоту української мови в олімпійських ефірах, а також перепросити за глузування з української мови. Про це йдеться в їхньому відкритому листі гендиректору Національної телекомпанії України Єгору Бенкендорфу.
Ініціатори звернення - журналісти видання "Україна молода" Дмитро Лиховій та Леся Шовкун. Усього під листом підписалися 137 представників громадськості.
Журналісти звертають увагу на дискримінаційні висловлювання російськомовних ведучих щодо української мови. "У наруги теж є свої апогеї. В коментуванні Олімпіади на Першому Національному телеканалі таким стало запрошення в ефір російського ведучого Дмитра Волкова. 30 липня ввечері його запросили коментувати змагання плавців в "Акватик-центрі", і пан Волков дозволив собі в прямому ефірі глузування над українською мовою як такою - українську назвав "діалектом слов'янської мови". Це визначення різонуло слух мільйонів українських телеглядачів", - сказано в листі.
На думку журналістів, Перший Національний - державний канал і існує на кошти платників податків, тому він повинен з особливою ретельністю дотримуватися Конституції і мовного законодавства.
«Ми вважаємо порушенням своїх громадянських прав той факт, що в ефірі Першого національного у коментарі ХХХ літніх Олімпійських ігор українська - державна - мова перебуває на других ролях, тоді як російська – переважає» - йдеться в листі.
Журналісти вимагають від керівництва НТКУ змінити мовні співвідношення в коментуванні Олімпіади на користь української мови, забезпечити не менш як 75-відсоткову квоту української мови в ефірах "Олімпійських пристрастей із Савіком Шустером". Про це повідомляє портал "News.ru".
Також медійники вимагають, щоб НТКУ перепросила українське суспільство за образу на його адресу, що прозвучала з вуст російського коментатора Дмитра Волкова, і перепрошень від самого Волкова.
"Дискримінація української мови в олімпійському ефірі - образа патріотичних почуттів мільйонів українців", - сказано в листі.
У разі невиконання вимог журналісти залишають за собою право звернутися до суду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар