
У міжвузівському проекті «Підвищення якості фахової освіти з новітніх медіа та комунікаційних технологій у регіональних навчальних закладах», ініційований Міжнародним фондом «Відродження», взяли участь викладачі кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю.Федьковича, повідомляє chnu.cv.ua.
Результатом проекту стало видання комплексу навчальних програм «Новітні медіа та комунікаційні технології». Видання презентує навчальні програми, важливі у підготовці фахівців для інформаційної галузі за бакалаврським та магістерським рівнями.
ЧНУ співпрацюватиме з Грацьким університетом
Програми інтегрують останні напрацювання з теорії соціальної комунікації, журналістикознавства, теорії видавничої справи та редагування, реклами та PR, актуальний практичний досвід у відповідних сегментах медіа-діяльності. Зокрема, рекомендовано розробки таких вузівських курсів, як «Основи мережевих технологій», «Юзабіліті сайту», «Основи технічної естетики та дизайну видання», «Веб-дизайн та html-програмування», «Інтернет-телебачення», «Системи управління контентом», «Колористика», «Правові засади функціонування Інтернет-ЗМІ», «Інформаційне моделювання», «Професійна інфографіка», «Управління активністю аудиторії» та інші.
Для глибшого розуміння положень навчальних тем учасники проекту уклали тлумачний словник, що охоплює засадничі поняття і терміни Інтернет-журналістики.
Голова фахової НМК Володимир Різун підкреслив:
- Необхідними трансформаціями навчального процесу є введення до нього нових дисциплін, відповідних вимогам медіаринку, а також розробка та унормування української термінології, пов’язаної з лексико-семантичними полями новітніх комунікаційних явищ і технологій. Тож, представлені в цьому виданні комплекс навчальних програм і термінологічний словник, підготовлені викладачами українських вищих навчальних закладів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», є конкретним внеском у розв’язання зазначених завдань. Такі колективні праці модернізують зміст фахової освіти і закладають підвалини для підготовки якісних кадрів для медіагалузі, а значить для належного задоволення комунікаційних потреб українських громадян, вироблення та реалізації ефективної комунікаційної політики держави.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар