
Випускники ЗОШ, які не поступили, можуть зареєструватися в службі зайнятості та отримувати допомогу з безробіття.
Як повідомили в Чернівецькому обласному центрі зайнятості, до Державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися всі незайняті громадяни, які бажають працювати, зокрема й випускники загальноосвітніх навчальних закладів.
– Реєстрацію у Службі зайнятості випускників школи проводяться за місцем їхнього проживання, – розповідає головний спеціаліст відділу сприяння та надання послуг з працевлаштування Чернівецького обласного центру зайнятості Тетяна Ткачук. – Їм треба принести паспорт, трудову книжку (якщо вона є), ідентифікаційний код, а також документ про освіту (атестат або свідоцтво).
Необхідні документи, які треба аби зареєструватися в Службі зайнятості
– паспорт або свідоцтво про народження
– трудова книжка (якщо вона є)
– ідентифікаційний код
– документ про освіту (атестат чи свідоцтво).Зареєстрованим у Державній службі зайнятості упродовж семи днів з часу реєстрації підбирають відповідну роботу.
Для випускників шкіл, які не мають професії, проводять професійну підготовку. Безкоштовно навчають певних професій. Це навчальні курси, які тривають приблизно шість місяців.
Однак сподіватися, що Служба зайнятості буде безкоштовно навчати абітурієнта за тим напрямок, який він обере самостійно, не варто. Вам нав'яжуть курси, які вважають потрібними.
– Орієнтуємо випускників шкіл на ті професії, які потребує ринок праці, – каже Т. Ткачук. – Аби відтак могли особу працевлаштувати.
Під час навчання громадянину здійснюють оплату за проїзд, якщо є гуртожиток – проживання.
У період професійної підготовки цій категорії виплачують матеріальну допомогу з безробіття 180 календарних днів розміром прожиткового мінімуму (понад 500 гривень).
Якщо особа відмовляється від запропонованої роботи (це можуть бути навіть оплачувані громадські роботи) та професійної підготовки, статусу безробітного не нададуть. Відповідно, виплачуватимуть допомогу з безробіття.
Однак незайняті випускники шкіл, які не стали студентами, не поспішають реєструватися у Службі зайнятості. Адже, як розповідає 20-річна буковинка Валентина К., пропонують роботу, яка не подобається, наприклад – громадські роботи, які не хочуть виконувати навіть старші люди.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар