
У майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва, яка знаходиться на Главки, 1а, провели майстер-клас по роботі з деревом 4 квітня. Серед вишитих сорочок і горбаток, писанок та рушників, глиняних виробів та прикрас із соломи своїми уміннями ділилися майстри народних ремесел з Вижниці. У світлиці вже пройшов не один майстер-клас з бісероплетіння, а тепер започаткували й з деревообробки.
Подивитися, як вижницькі майстри працюють з деревом, прийшли здебільшого студенти та чернівчани, яким подобаються дерев'яні вироби.
Директор вижницької художньої школи та заслужений майстер народної творчості України Володимир Ворончак демонстрував основи боднарської справи на спеціальному станку, який називають "кобилкою".
Викладач вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка Володимир Запорожець вчив художнього різьблення на дерев'яній тарілочці.
А інший викладач вижницької художньої школи Федір Чев'юк вчив, як зробити сову із дерева.
- У роботі з об'ємними фігурами, треба мати добру уяву і, як модно зараз казати, 3D-бачення, - каже Ф. Чев'юк.
Майстри Федір Ч. та Володимир З. розповіли про свою роботу та захоплення
- Скільки вже займаєтеся деревообробкою?
Федір: З п'ятнадцяти років. Це і моя основна робота, оскільки викладаю у художній школі. І захоплення, і додатковий спосіб заробітку.
Володимир: Вже понад 20 років працюю з древом щодня. Бо це приносить мені не лише моральне задоволення, але й фінансову стабільність.
- Що з дерева найлегше робити?
Федір: Кожна техніка по своєму складна. Навіть дрова складно рубати (сміється, - авт.). Але якщо любити свою справу, то вона легко дається.
Володимир: Щоб працювати з деревиною треба мати гострі різці, міцне плече та бажання, тоді все вдасться.
- З яким деревом, на вашу думку, краще працювати?
Федір: При вирізанні об'ємних фігур, то краще брати липу, бо вона м яка. А щоб передати гостроту форми, то добре брати грушу, бо вона тверда. З кожного виду деревини фігура буде виглядати по-іншому.
Володимир: Для кожного виробу треба підбирати деревину. Я в основному працюю з грушею, горіхом, черешнею, явором. Обираю тверде дерево, бо на ньому можна робити інкрустацію металом, перламутром, бісером.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар