
Літо у розпалі, але й саме час подумати про зиму і обігрів осель. Цьогоріч буковинці, як і українці загалом, у паніці, адже через ситуацію в країні газ скоро подорожчає. А значна частина населення, зокрема мешканці невеличких міст та сіл, має саме газове опалення. Якщо раніше це було вигідно, то зараз більшість шукає альтернативу. У містах це елетрообігрів, а в селах котли на твердому паливі.
Нещодавно Кабінет Міністрів запропонував зміни у тарифах на електроенергію для тих, хто встановлюватиме електрокотли замість газових.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк запевнив, що під час переговорів із національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вирішили, що ті, хто перейде на електрокотли, матимуть спеціальні тарифи на електроенергію.
- Зараз тариф на електроенергію для населення становить 1,19 гривні. Якщо ви придбали електричний котел, то нічний тариф - якщо це електроакумулюючий котел - становитиме 30 коп., що в 4 рази менше. Денний тариф - 80 коп., - сказав Яценюк.
Чернівчани мають нові тарифи на тепло
Думка фахівця
Встановити електрокотел не так просто
Для того, щоб встановити електрокотел, треба почати з електропроводки, адже часто старі, які у наших квартирах, не розраховані на таку напругу, яка потрібна для котла. Тому, в першу чергу, треба звернутися в обленерго і отримати технічні умови. А вони, згідно з чинним законодавством, на окрему квартиру не передбачені. Бо провести дріт з більшою напругою лише в окрему квартиру проблематично. Хіба що на під’їзд або будинок. Якщо технічні умови вже отримали, то треба здійснити оплату за приєднання. 10 тис гривень доведеться заплатити за приведення електроустановок у відповідність (це необхідно для охочих встановити електрокотел).
У селах трансформатори просто не витримають такої напруги. Адже зараз, і без того, треба поліпшити якість електропостачання. Проте якщо б усі умови були виконані, то користуватися електрокотлом і справді було б вигідно, адже нічні тарифи досить економні.
Що стосується тарифів, то наразі вже бачив постанову, розроблену урядом, не про зменшення тарифів, а про збільшення ліміту електроспоживання - не 3600 кВт, а до 5000 кВт на місяць, для тих, хто обігрівається електрокотлом.
Матимуть пільги і котельні, які переходять із газу на інші типи палива.
Ця новина важлива для буковинців, адже багато райцентрів відмовилися від центрального опалення на користь автономного. Та дехто досі не встановив газові котли, адже сама процедура встановлення тривала та дорога. Аби встановити газове опалення, витрачати щонайменше 13 тисяч гривень, а також безліч дозволів.
Через це частина населення придбала електроконвектори. Це значно дешевше. Один конвектор коштує в середньому 500 гривень. Та, як виявилося, це досить невигідно.
- У нас двокімнатна квартира – 44 квадратних метри, встановили три конвектори. У холодні місяці за електроенергію ми сплачували до 500 гривень, тож за опалення виходило десь 450-500 грн., - розповідає сторожинчанка Олена Дмитрюк. - Зараз почули про тарифи для тих, хто встановить електрокотли, і серйозно задумуємося над цим.
Загалом, електрокотел не дуже дорогий, його вартість – від 1600 гривень.
- Ціна електричного котла залежить від потужності. Що більше приміщення треба обігріти, то потужнішими мають бути ТЕНи (пристрій, який обігріває воду у котлі). Тож для квартири на 44 кв. м вистачить котла на 3 кВт, для будинку 150 кв. м доведеться придбати потужністю щонайменше 12 кВт, - пояснює продавець-консультант магазину систем опалення Юрій Будько. – Потужність зазначена за годину у робочому режимі. Та котел не має працювати постійно, він автоматично регулює температуру. Холодної пори за нормальної теплоізоляції житла вистачить, щоб пристрій працював вісім годин на добу.
У середньому за обігрів двокімнатної квартири електрокотлом, враховуючи запропоновані спеціальні тарифи, доведеться сплачувати щонайменше 220 гривень на місяць. Це не значно менше, ніж якщо обігрівати житло конвекторами, адже для тих, хто їх має, також є пільгові тарифи. Та плюс такого опалення ще у тому, що його встановлення не потребує дозволів та інших бюрократичних операцій.
Та поспішати купувати електричний котел не варто. Адже, як нам повідомили в енергопостачальній компанії «Чернівціобленерго», інформація про нові тарифи для тих, хто встановить електрокотли, ще не має юридичних підстав, тобто тарифи офіційно ще не встановлено.
Ірина БЄЛОВА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар