
Село Веренчанка на Буковині – особливе. Його називають малим Китаєм Заставнівського району. Воно і площу має велику, і населенням може похвалитися. Потрапивши сюди, не можеш повірити очам: тут на диво гарні дороги, причепурені подвір’я, доглянута інфраструктура, увечері вмикаються вуличні ліхтарі. Про це пише «Урядовий кур’єр».
Як розповів голова села Володимир Бойчук, нині головною проблемою села є школа. Наразі Веренчаснська школа єдина в Заставнівському районі, де діти навчаються в дві зміни. Потрібне приміщення на десять класів, тобто на 300 учнів. На це потрібно майже 25 мільйонів гривень. Споруджувати добудову тут планують поетапно, причому сільська громада опиратиметься на власні сили. Натомість дитсадок силами громади уже відновлений, його відвідує 126 дітей. Приміщення було в аварійному стані. Нині дитсадок як новий. У веренчанському дитсадку фасад утеплили товстим пінопластом, замінили вікна та двері, встановили водостічні труби. Обійшовся ремонт у 850 тисяч гривень. Як наслідок, за сезон зекономили 40% газу.
За кілька років у буковинському селі відремонтували практично всі дороги
Необхідні на проведення ремонтів та будівництва кошти, за словами сільського голови Веренчанки, отримують завдяки акцизу та платі за оренду землі. Чималі кошти планують отримати й від об’єднання громад.
– Спільними зусиллями ми відремонтували понад 40 кілометрів комунальних доріг. Лише минулого року на це було витрачено понад 200 тисяч гривень. Люди брали лопати й виходили на толоку, - каже Володимир Бойчук. – Також 95 відсотків села освітлюється в нічний час, а це 40 кілометрів протяжності. За електроенергію платимо з сільської казни. У штаті сільради є електрик, депутат п’ятьох скликань Василь Гнідий. Тепер мешканці села не йдуть в пітьмі до залізничної станції, до дитсадка, маршрутки, церкви. Тобто односельчани знають, куди витрачається кожна копійка.
Селяни неодноразово відправляли благодійні вантажі в АТО. Нині у Веренчанці є 30 учасників війни на Сході, їм вже виділена одноразова грошова допомога в розмірі 1500 гривень, безкоштовно виділили по шість кубометрів дров твердої породи. А ще заклали в сільський бюджет 40 тисяч гривень на проект відведення землі під ведення особистого селянського господарства – кожен із учасників АТО отримає по гектару землі в гарному рівнинному місці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар