
Погожа весна з цвітінням та пахощами не усім приносить радість та гарний настрій. Понад 15% населення квітучої пори страждає від алергії.
Поліноз - саме так називається алергічне захворювання слизових оболонок носа і ока, що викликане пилком рослин та спор грибів і характеризується алергічним ринітом, кон’юнктивітом чи навіть бронхіальною астмою.
Період загострення полінозу починається у травні й триває аж до серпня.
Як пояснив лікар-терапевт Юрій Щербанюк, хвороба має сезонний характер і може вразити будь-кого, незалежно від віку та загального стану здоров’я. Проте значно частіше поліноз проявляється у алергіків, людей з астмою та видаленими мигдаликами.
Людям з поліномом найкраще підійде відпочинок біля моря
Сезонна алергія супроводжується такими симптомами, як сльозовиділення, кашель, чхання, чутливість до світла, почервоніння повік, ускладнення дихання, лоскотання у носі та гортані.
- Якщо відчули схожі симптоми у період календарного цвітіння, зверніться до лікаря, - радить Ю. Щербанюк, - щоб остаточно визначити, чи справді це поліноз і яке лікування вам краще обрати.
З історії
1819 року англійський лікар Джон Босток оголосив на засіданні лікарського товариства новину про те, що причиною весняно-літніх страждань багатьох людей є сіно. Цю напасть так і назвали - сінною лихоманкою. Пізніше, 1873 року Девід Блеклі, також англійський лікар, довів, що причиною нездужання є не сіно, а пилок рослин. Тепер у всьому світі лікарі цей вид алергії називають полінозом.
Звісно, є чимало медикаментів проти сезонної алергії, більшість із них можна придбати без рецепта, проте одразу бігти до аптеки не варто. Якщо хвороба проявляється у вас не дуже гостро, спершу потрібно спробувати деякі прості способи зменшити її вплив. По-перше, варто зачиняти вікна і щодня проводити вологе прибирання. Звичайно, що у період прояву захворювання доведеться відмовитися від пікніків за містом. Провітрювати помешкання потрібно, проте лише вночі, завішуючи вікна вологою марлею. Можна навіть ставити у кімнаті ємності з водою. Оскільки пилок може залишатися у волоссі, голову потрібно часто мити та приймати душ щоразу після виходу на вулицю. В жодному разі не можна сушити на балконі білизну. Також не забувайте зміцнювати імунітет. Дуже важливо також слідкувати за самопочуттям дітей, щоб вчасно виявити і лікувати поліноз без усаднень.
- Останніми роками серед дітей число випадків алергічного риніту (в тому числі й полінозу) невпинно зростає, - зауважує асистент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Сергій Сажин. - За невчасної діагностики та лікування це захворювання може трансформуватися в бронхіальну астму, що становить загрозу життю дитини. В педіатрії використовують алерготести, які дозволяють виявити у дітей надмірну чутливість до певного алергена. У лікуванні останніми роками чимраз використовують специфічну алерговакцинацію, яка полягає у введенні в організм дитини (у вигляді таблеток, капсул або ін’єкцій) мінімальних доз алергенів із поступовим їхнім збільшенням. Лікування проводять під наглядом лікаря-алерголога та дозволяє досягнути стійкої ремісії хвороби у більшості пацієнтів.
Ольга СКЛЯРЧУК
На замітку
Обмежити:
Вживання продуктів, які можуть викликати алергічні реакції, наприклад, у яких міститься речовина гістамін:
- сир із пліснявою
- лосось
- соя
- арахіс
- домашня м'ясна консервація
- консервована черешня
- суниці, та полуниці
- малина
- шоколад
- какао
- мед
- яйця (до 2-х разів на тиждень)
Додати:
Всі інші продукти та спеції використовуйте без обмежень, особливо рибу (і особливо морську), круп'яні каші, молочні та молочнокислі продукти (наріне, айран, кефір, симбівіт, ацидофілін, закваску).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар