
Початок навчання в школі - це не тільки навчання, нові знайомі і враження. Це нове середовище і необхідність підлаштовуватися під нові умови діяльності, що включають в себе фізичні, розумові, емоційні навантаження для дітей. Щоб звикнути до нового середовища, дитині необхідний час - і це не два тижні і навіть не місяць. Фахівці відзначають, що первинна адаптація до школи триває від 2 місяців до півроку. При цьому загальних рецептів бути не може, адаптація - тривалий та індивідуальний процес і багато в чому залежить від особистісних особливостей дитини, ступеня готовності до школи (не тільки інтелектуальної, а й психологічної, і фізичної), від того, чи достатньо малюк соціалізований, чи розвинені у нього навички співпраці, чи відвідував він дитячий садок.
Загальноосвітні заклади Чернівців готові до 1 вересня
Як допомогти дитині?
- У перші тижні навчання першокласника в школі важливо допомогти дитині повірити в себе, в свої сили і можливості.
- Проявляйте інтерес до школи, класу, в якому вчиться ваша дитина. Дуже корисно дитину просто послухати.
- Не критикуйте свого малюка, навіть якщо він погано пише, повільно рахує, неохайний. Критика, особливо при сторонніх людях, тільки посилить його проблеми.
- Враховуйте темперамент своєї дитини в період адаптації до шкільного навчання. Активним дітям важко довго сидіти на одному місці, повільним складно звикати до шкільного ритму.
- Заохочуйте дитину не тільки за навчальні успіхи. Будь-яке моральне стимулювання, слова підтримки з боку дорослих допомагають дитині почуватися значущим в тій чи іншій діяльності.
- Ніколи ні з ким не порівнюйте свою дитину - це призведе або до підвищеної гордості, або до заздрості і падіння самооцінки. Порівнювати можна тільки нові успіхи вашої дитини з його колишніми досягненнями.
Психолог Наталія Кацевич стверджує, що про успішну адаптацію в школі свідчить те, що дитина весела, спокійна, швидко знаходить друзів серед однокласників, добре відгукується про вчителів і ровесників, без напруги виконує домашні завдання, легко приймає правила шкільного життя, новий режим дня для неї комфортний. У дитини немає страхів із приводу однолітків і вчителів, вона адекватно реагує на зауваження вчителя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар