
Ароматичні олії найчастіше застосовують під час масажу, однак їх можна додавати до крему, шампуню, піни для ванн, використовувати для різноманітних масок, під час прибирання будинку і навіть для відлякування комах.
– Ароматичні ефірні олії насамперед нормалізують психічний стан людини, діючи на головний мозок через нюхові рецептори. Приємні запахи викликають позитивні емоції, які забезпечують подальшу терапевтичну дію, врівноважуючи життєві процеси в організмі, підвищуючи імунітет, поліпшуючи циркуляцію крові, виводячи продукти метаболізму, – розповідає лікар-терапевт Олександр Федів.
Тож що і як лікувати ефірними оліями – читайте.
Як зробити собі аромотерапію?
– Олії можна наносити на різні призначені для цього предмети – глиняні або теракотові фігурки, шкірки апельсина, шматочки необробленого дерева. Також існують спеціальні аромамедальйони і маленькі подушечки. Можна капнути ефірної олії на куточок подушки, або покласти в ліжко серветку з однією краплею олії, щоб запах діяв всю ніч.
Заходи безпеки при використанні ароматичних олій
– Перед використанням розводьте ефірні ароматичні олії водною або олійною основою, за винятком тих випадків, коли в рецепті не передбачено іншого варіанту. Як основу можна використовувати рослинні олії (оливкову, мигдальну, виноградних кісточок тощо), мед, йогурт, вино.
– Не практикуйте аромотерапію без консультації з лікарем у період вагітності та лактації. Незалежно від рекомендацій лікаря уникайте таких ефірних олій, як кедрова, майоранова, дягельна, базилікова, цитронеллова, фенхелева, ялівцева, лавра благородного, мирри, розмарину, шавлії, полину естрагону, тархуна, тим’яну, чебреця, деревію.
– Деякі ароматичні олії можуть спричинити печіння і подразнення шкіри, якщо на місця нанесення потрапить сонячне світло. До них зараховують бергамот, дягель, цитронеллову олію, імбир, олію лимона, лайма, мандарина, апельсина, базиліку і лавра. Якщо нанесли на шкіру одну з цих олій, намагайтеся уникати сонця протягом наступних 6 годин.
– Якщо з якоїсь причини не подобається запах, краще не використовувати олію навіть із косметичною метою, хоч би якими привабливими були її лікувальні властивості.
– Розпилюувати з пульверизатора, попередньо змішавши олію з водою в необхідних пропорціях;
– Використовувати аромолампи;
– Робити інгаляції – з їх допомогою ефірна олія найшвидше потрапить у кров; капніть кілька крапель ефірної олії на шматочок тканини і зробіть кілька глибоких вдихів; можна подихати над ванночкою з гарячою водою, накривши голову рушником і додавши туди 1-2 краплі ефірної олії (протягом 5 хвилин);
– Приймати ванни – перед тим як залити олію у воду, змішайте її з основою; як основу використовують піну для ванни або лосьйон (8 крапель ефірної олії на 20 чайних ложок основи); ванну приймають протягом 10 хвилин;
– Робити масаж – олію для масажу також потрібно застосовувати разом з основою (8-12 крапель ефірної олії на 6-8 чайних ложок основи); для основи використовуйте високоякісну рослинну олію: мигдальну, соняшникову або з виноградних кісточок. Добре допомагає точковий масаж – для цього необхідно капнути олії на кінчик пальця і помасажувати потрібну точку.
– Однією і тією ж олією користуйтеся не довше ніж 10 днів поспіль, інакше організм до неї звикне і лікувальний ефект знизиться.
Перед використанням аромолампи провітріть кімнату
Аромолампа – один із найбільш простих і приємних способів застосування аромотерапії. Класична аромолампа складається з двох частин: у нижній встановлюють свічку, а у верхню, виконану у формі чаші, наливають воду.
– Не купуйте аромолампу з неглазурованої глини, при нагріванні вона виділяє власний запах. Найкраще якщо це буде кераміка, скло або камінь.
– В аромолампи наливайте тільки дистильовану або фільтровану воду. При нагріванні ефірна олія випаровується, знищуючи хвороботворні бактерії і наповнюючи кімнату дивним ароматом.
– Не використовуйте у аромолампах ароматизовані свічки, вони зазвичай містять синтетичні ароматизатори, що можуть повністю перекрити тонкий аромат ефірних олій. Використовуйте звичайні свічки без запаху.
– Для успішної терапії важливими є розміри аромолампи. Відстань від джерела тепла до чаші має бути не менше 10 см, а об'єм чаші – не менше 50 мл. Це потрібно для того, щоб вода повільно і рівномірно підігрівалася свічкою, за рахунок чого відбувається рівномірне насичення повітря ароматом. Температура води повинна бути 50 – 60 градусів. Вона не повинна кипіти, інакше якість і дія аромату зміниться.
На буковинців, що втрачають голову від кохання, чатує понад 25 хвороб
– Перед використанням аромолампи кімнату необхідно провітрити. У верхню чашу з водою (або в керамічне блюдце) наносимо ефірну олію або суміш олій з розрахунку 2 – 3 краплі на 5 квадратних метрів площі. Час використання аромолампи може бути від 10 хвилин до 3 – 4 годин, його збільшують поступово. Під час випаровування воду можна просто доливати в чашу. Мити лампу потрібно періодично, краще з милом, а потім сполоснути водою з оцтом.
Тест на алергію від ефірної олії
Перше «знайомство» з ефірною олією потрібно проводити обережно. Якщо зазвичай рекомендують розчиняти 5 крапель у 10 мл олії-основи, то для першого разу буде цілком достатньо і двох. Необхідно нанести розчин на внутрішню частину поверхні руки. Якщо на шкірі з'явилися подразнення і плями, в горлі дере, очі сльозяться, з'явилася нудота, або інші незвичайні відчуття, то нова ефірна олія є алергенною.
Надія КАРБУНАР
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар