
Ухвалюючи будь-який закон у нашій державі, законодавець завжди про всяк випадок залишає якісь нюанси, які допоможуть його обійти. Так само буде і з постановою щодо обмеження розрахунків готівкою. Аби не платити зайве, доведеться хитрувати.
Відповідно до постанови, розрахунки паперовими грошима обмежені сумою 150 тисяч гривень на день за одним або двома документами. Однак, голова Асоціації виробників Буковини Неля Малько каже, що можна домовитися із продавцем і розбити суму на кілька платежів, скажімо, по 100 тисяч гривень й оформлювати покупку протягом трьох різних днів. У такому разі регуляторний акт на вас не вплине. Хоча, вважає експерт, рано чи пізно постанова таки зазнає змін і НБУ, імовірно, запровадить додаткові обмеження, наприклад, знизить граничну суму або скасує розрахунки в дні.
– НБУ дає обмеження на роботу з сумами більше 150 тисяч гривень. Це, мені здається, досить комфортна сума для більшості людей щодо грошових покупок, збереження грошей. Тобто витягати долари з-під подушки і одразу ж нести в банк не доведеться, – вважає кредитно-фінансовий консультант Євген Житарюк. – Жоден закон не зобов'яже це зробити аж до того моменту, коли людині дійсно треба буде зробити велику покупку, яку змушені будуть реєструвати магазин чи нотаріус.
Нерухомість та машини у Чернівцях можуть подорожчати
І навіть в цьому разі знайдеться немало досить простих юридичних нюансів, які дозволять, наприклад, знизити офіційну суму купівлі, якщо людина не готова звітувати перед державою, скільки вона витрачає.
Насправді, до безготівкових розрахунків мусимо звикати. Паперові, звичні нам гроші будуть і далі витискати як через законодавчі інструменти, так і комерційною інфраструктурою. Бо банкам, магазинам з розвитком технологій стає комфортніше працювати з електронними, нематеріальними грошима.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар