
В Україні знову розпочалася кампанія довкола компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР. Не отримавши, обіцяну попереднім урядом, омріяну тисячу гривень, дехто припускається думки, а чи не добре це спланований хід напередодні парламентських виборів. Адже гроші вкладники банку ще невідомо коли отримають, а ось рейтинги добрими обіцянками можна підвищити.
Щоправда, вкладникам, аби отримати гроші, доведеться добре набігатися та вистояти в довжелезних чергах (як свідчить практика попередніх виплат 2008 року).
За повідомленням прес-служби управління Нацбанку України в Чернівецькій області, компенсаційні виплати вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР розпочнуть видавати з першого червня 2012 року.
Та для тих, хто не встиг отримати тисячу 2008 року, розробили цілий механізм отримання грошей. Аби отримати обезцінену тисячу, людям доведеться пройти кілька етапів, зателефонувати на «гарячу лінію», аби дізнатися, коли прийти в банк, щоб перевірити себе в реєстрі та ще двічі прийти до установи, перший раз, щоб заповнити формуляр, другий – отримати гроші.
– Компенасаційні кошти отримають не всі вкладники Ощадбанку, а лише ті, які зареєструвалися 2008 року та не отримали гроші, дані про яких внесено до "Реєстру вкладників заощаджень громадян" до 1.01.2012 року, – коментує прес-секретар, начальник управління маркетингу, реклами та зв’язків з громадськістю АТ "Ощадбанк" Ярослава Тітова. – Аби уникнути черг біля кас банку, розроблено спеціальний механізм роботи. Якщо вкладники, які є в реєстрі до сьогодні не дожили або померли з різних причин, компенсацію може отримати родич.
Щоправда, гроші громадянам готівкою не дадуть. Тисячу гривень їм нарахують на картку державної платіжної системи НСМЕП.
Гроші з картки (картка буде дійсна три роки) можна буде використовувати для отримання знижок у декотрих торговельних мережах та аптеках. Або зняти з картки через банкомати Ощадбанку чи платіжні термінали, якими обладнано відділення банку. У прес-центрі Ощадбанку кажуть, що проблем із зняттям грошей з картки не виникне. Той, хто не вміє скористатися карткою, може попросити про це зробити відразу отримавши карту у працівника банку. Відповідно, той повинен зняти гроші з терміналу.
Як отримати "вітіну тисячу"
Починаючи з 2.04.2012 року вкладник повинен:
1. Заповнити спеціальну форму в розділі „Інформація для вкладників Ощадбанку колишнього СРСР” на сайті Ощадбанку (адреса сайта http://www.oschadnybank.com/ua/ – тут можна знайти всю потрібну інформацію).
Або Зателефонувати на "Гарячу лінію” за номером 044-364-21-21, або 0-800-212-000 і дочекатися з’єднання з оператором;
Або зателефонувати на "Гарячу лінію” та отримати інформацію за допомогою автовідповідача.
Лінія працюватиме з 2.04.2012 року з 9.00 до 18.00.
"Гаряча лінія" управління Нацбанку України в Чернівецькій області за номером (0372) 58-41-25.
Обновити в Реєстрі персональну інформацію
вкладники можуть, яким на 1.01.2012 р. виповнилось:
• 80 років і більше – з 2.04.2012 р. до 20.04.2012 р.;
• 70 - 79 років - з 21.04.2012 р. до 20.05.2012 р.;
• 60 - 69 років - з 21.05.2012 р. до 20.06.2012 р.;
• 50 – 59 років - з 21.06.2012 р. до 20.07.2012 р.;
• до 50 років - з 21.07.2012 р.
2. Після телефонного дзвінка або заповнення формуляру на сайті, отримавши час та місце установи прийти до банку. При собі мати такі документи:
– паспорт громадянина України та ксерокопії всіх його сторінок;
– довідку про надання ідентифікаційного коду та її ксерокопію;
– ощадні книжки за компенсаційним(и) рахунком(ками).
Вкладнику мають повідомити про місце та час отримання, власне, компенсаційних грошей
3. Прийти до банку у визначений час для отримання компенсаційних коштів.
* Якщо ви з будь-яких причин не встигли обновити дані в Реєстрі упродовж визначеного часу, це можна зробити в будь-коли, звернувшись до відділення Ощадбанку
Думка експерта
Розтягування в часі виплат вкладникам Ощадбанку відбувається по-перше, мабуть тому, що нема вільних коштів на рахунках держави. А розпочинати кампанію з виплат, коли нема фінансів – не вигідно. Загалом, там, де організовують державні виплати, завжди виникають проблеми. Крім того, треба дотримуватися певної процедури.
По-друге – перед виборами соціальна робота з населенням дуже популярна. З одного боку, уряд нібито скорочує витрати на утримання депутатів, і робить добру справу – повертає гроші вкладникам. Хоча відомо, що пільги депутатам урізають лише на рік.
Головний меседж уряду, ми економимо на собі, і даємо людям.
Зрозуміло, що виплати отримають багато соціально незахищених верств населення, які будуть вистоювати в довжелезних чергах. Хоча і для них ця сума, тисяча гривень, порівняно з індексацією цін, які були в 90-х роках і сьогодні, ніщо.
Наскільки мені відомо, за інформацією від Уряду, кошти на компенсаційні виплати є. Це заощадження, які накопичилися завдяки ефективній роботі торік. Наразі це повністю забезпечена стаття витрат.
Затягування з виплатою роблять, мабуть, тому, щоб гроші не потрапили на ринок одночасно. Адже економіка не любить різких рухів.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар