
Для сучасної людини парасоля - це перш за все, захист від дощу. Для китайців, які їх винайшли ще в ХІ столітті, парасолі були ознакою влади, оскільки користуватися прототипами сучасних парасольок могли лише високопоставлені особи.
Тепер парасоля - це не розкіш, а необхідність. Автоматичні, тростини, класичні, декоративні - очі розбігаються від розмаїття видів та кольорової гами парасоль. Ціни на засіб захисту від сонця чи дощу теж суттєво різняться.
Головне в парасолі - міцний каркас
Продавчиня галантерейного магазину Марина Гнидка розповідає, що найважливіше для парасолі - міцна основа.
- Щоб після першої ж зливи парасолю не довелося викидати, - радить М. Гнидка. - Купуючи, варто звертати увагу в першу чергу на міцний каркас і кількість секторів. Що їх більше, то надійніша парасоля, щоправда, і дорожча.
У таких парасолях каркас має вітрозахисну конструкцію, тому від поривів вітру, вони не вивертаються на зворотний бік.
Одноразових парасольок не буває
В. о. заступника начальника Державної інспекції з питань захисту прав споживачів в Чернівецькій області Надія Кутиніна
Багато хто говорить, що в нас продають одноразові парасолі, але це не так. Одноразовим буває посуд, а парасолі - ні. Просто, обираючи парасолю, треба звертати увагу на виробника. Варто перевірити, чи якісні деталі парасолі: щоб шви були рівні й не сповзали та щоб крайні шви були оброблені й акуратно заправлені. Важливо також, щоб парасоля мала міцний каркас, щоб не зламалася від першого пориву вітру. Придбавши парасолю, прихопіть чек, щоб у разі поломки парасолі ми могли захистити ваші права.
Проте, за словами продавчині, чернівчани звертають увагу не на це, а дивляться, якого розміру парасоля та щоб колір пасував до верхнього одягу.
Щодо матеріалу, з якого виготовляють парасолі, то це здебільшого поліестер, епонж або нейлон, вони легко миються та досить міцні. Щоправда, нейлон після сушіння має властивість "сідати", тому такі парасолі здебільшого й дешевші. Парасольки з епонжу на дотик нагадують "плащовку" й краплі дощу попадаючи на неї, одразу скочуються. Популярні серед молоді й прозорі парасолі, їх здебільшого виготовляють у формі тростини.
- З досвіду знаю, що надійніші парасолі тростини, проте не найзручніші, - каже пані Марина. - Вони мають товстий стержень, якому не страшні пориви вітру. Парасолі, які складаються в кілька разів зручніші в тому плані, що їх можна помістити в сумці. Але що більше у парасолі місць згину, то швидше зношуються спиці й виходять з ладу. Парасолі, які відкриваються після натиску кнопки, теж часто ламаються через неналежний догляд. Їх не можна відкривати проти вітру.
Надійніші шпиці зі сталі, їх від легших алюмінієвих можна відрізнити за кольором. Сталеві - блищать, алюмінієві мають матовий відблиск.
Для любителів комфорту виробники парасольок придумали механізми автоматичного відкриття та закриття. Втім, повній автоматиці мало хто довіряє.
- Я придбала парасолю, яка мала б відкриватися й закриватися після натиску кнопки, - розповідає чернівчанка Леся Крушельницька. - Віддала за неї близько сотні гривень, а прослужила вона мені не більше двох місяців. Дуже швидко кнопка вийшла з ладу й мені довелося її викинути. У ремонт не віддавала, оскільки за ті кошти, які б віддала за послуги майстра, придбала нову простішу в користуванні парасольку.
Ще перед купівлею парасолі, її треба перевірити. Спробуйте відкрити й закрити кілька разів, щоб переконатися, чи добре натягнена тканина між спицями й чи правильної форми купол парасолі.
Дитячі парасольки повинні мати фіксатори
Парасоля для дитини повинна бути легкою, кольоровою та безпечною. У дитячих парасольок кінчики спиць повинні бути закриті пластмасовими наконечниками. Фіксатор спиць на стрижні парасолі - пластмасовим, щоб дитина не пошкодила пальці. Добре буде, якщо парасоля матиме ручку, за яку дитина могла б носити її, коли нема дощу.
У дитячих парасольок кінчики спиць повинні бути закриті пластмасовими наконечниками
- Асортимент дитячих парасольок не великий, оскільки попиту на них катма, - каже М. Гнидка. - Батьки не часто купують парасолі своїм чадам, оскільки вони їх гублять. Сама своїй п'ятирічній доньці парасолі не даю, купую дощовики.
Декоративні парасольки купують для фотосесій
Окрім захисту від дощу, парасольки чернівчани купують і від сонця, і спеціально для весільних чи жанрових фотосесій. У весільних салонах чимало парасольок з мережива та атласу здебільшого кольору "шампані".
Для фотосесій молоді люди здебільшого обирають парасолі з кольоровими принтами, або декоративні з дерев'яної основи. Такі парасолі, ясна річ, від дощу не захистять, але як елемент гардероба чи побуту годяться.
- Торік у нас були парасолі кольорів веселки, - пригадує продавчиня з Калинівського ринку Світлана Лещук. - Їх "розмели" буквально за тиждень. Купували здебільшого дівчата, мовляв, такі барви в похмуру погоду настрій поліпшують.
Продавчиня, яка продає парасолі не перший рік, стверджує, що існує такий собі поділ на вподобання покупців. Мовляв, молодь рідко купує чорні класичні, а люди старшого віку не питають за прозорі чи кольорові парасольки. Останні, до речі, дешевші.
Вартість залежить від якості
Найдешевші парасольки китайського виробництва на чернівецьких ринках коштують щонайменше 20 гривень. Ясна річ, на них ніхто гарантії не дає й не приховує, що такі парасолі прослужать не довго. За якісніші, які вже мають чохол та бирку, доведеться викласти більше півсотні гривень. Парасолі відомих брендів можуть дотягнути до двохсот гривень. Зекономити можна - замовляючи їх через Інтернет.
Як доглядати за парасолею
1. Мокру парасолю не можна залишати складеною
2. Сушити парасолю варто в напіврозкритою, щоб не розтягнути тканину
3. Не варто сушити парасолі біля електронагрівальних приладів, а тим паче - на них
4. Парасолі, які призначені для захисту від дощу, не варто сушити під прямим сонячним промінням, щоб не вигоріла тканина
5. Після того, як парасоля висохла, можна протерти спиці м'якою тканиною, щоб волога, яка залишилася на металевих частинах, не ржавіла
6. Парасолю варто регулярно провітрювати
7. Не класти на дно сумки, щоб не поламати спиці
8. Найкраще чистити парасолю розчином води з нашатирним спиртом (півсклянки нашатирю на 1 літр води), сумішшю рівних частин столового оцту і води або м’якою щіточкою, зволоженою у спирті
9. Якщо тканина чорної парасолі набула рудого відтінку, її варто чистити щіточкою, змоченою у міцному чаї
10. Якщо тканина у деяких місцях протерлася, її можна укріпити із вивороту прозорим лаком для нігтів.
Віталія КОЗМЕНКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар