
Сьогодні прилавки заповнені різноманітним взуттям на будь-який смак та гаманець. Проте велика частина цього товару, незалежно від вартості, неякісна. Часто покупці обирають взуття, оцінюючи лише його відповідність моді та красу. Але таке взуття вже після першого дощу розклеюється, а після тижня-двох носіння втрачає свій вигляд. Витрачені гроші ніхто не повертає і покупці знову йдуть купувати нову пару.
Щоб не платити двічі, переконайтеся, що у продавця є всі необхідні документи, що засвідчують якість взуття. Не намагайтеся зекономити і купити найдешевшу пару.
Обираємо взуття правильно
- Поняття про якість взуття у всіх різне, скажімо, якщо для однієї людини – це натуральні матеріали, а для іншої - зручність, - розповідає продавець-консультант магазину взуття Олена Тимофійчук.
1. Вибираючи взуття, перш за все визначтеся, для чого вам потрібне воно. Взуття може бути спеціальне, спортивне, домашнє, повсякденне чи модельне, яке носитимете лише зрідка.
2. Зверніть увагу на колодку взуття. Від неї залежить його зручність. Буває, що взуття на низькому ходу більш незручне, ніж на високих підборах. Під час примірки походіть, щоб відчути, чи вам зручно.
3. Оцінюйте зовнішній вигляд. Зверніть увагу на якість швів, подивіться, чи немає ніде клею.
4. Оцініть запах взуття – підробки часто мають специфічний запах клею.
5. Купуйте лише сертифікований товар.
6. Купуйте взуття в магазині, оскільки там можете отримати гарантію 30 днів в межах сезону. Гарантія поширюється на період сезону взуття, незалежно від того, коли його придбали.
7. До 14 днів взуття можна повернути, якщо його не носили. Тому, якщо вагаєтеся з розміром чи моделлю, можете придбати його і вдома ще раз приміряти. Головне - не зіпсувати товарний вигляд взуття, інакше повернути його не вдасться.
8. Не керуйтеся самим лише показником: імпортне чи вітчизняне. Якість взуття найчастіше залежить й від добросовісності фірми-виробника. Тим паче, що зараз на ринку багато підробок, особливо брендового взуття.
Щоб взуття не нашкодило підбирайте його відповідно до потреб
- Є два типи взуття: спеціальне (для певних видів діяльності) і повсякденне, - розповідає лікар травматолог-ортопед Сергій Білик. - Першою вимогою до повсякденного взуття є його якість. Це передбачає матеріал, з якого зроблено платформу і безпосередньо матеріал самого взуття.
Щоб обрати якісне і безпечне взуття, дотримуйтеся простих порад.
1. Надавайте перевагу натуральним матеріалам або ж таким, які не заважають шкірі дихати.
Ціна взуття:
Жіноче взуття
В'єтнамки - 150-300 грн.
Босоніжки - 170-450 грн.
Балетки - 180-370 грн.
Туфлі - 300-650 грн.
Чоловіче взуття
В'єтнамки - 180-300 грн.
Босоніжки - 250-480 грн.
Туфлі - 320-700 грн.
Дитяче взуття
100-320 грн.
2. Не носіть спортивне взуття постійно. Воно зручне і легке, а якщо якісне, то воно дає більше змоги рухатися кісткам стопи. Але пам’ятайте, що воно не розраховане на цілоденне носіння. В такому взутті велике навантаження припадає на склепіння стопи. Якщо є проблеми з обміном кальцію, то може виникати просідання склепіння і формування різних деформацій. Якщо носити таке взуття щоденно, варто вставляти туди супінуючі устілки.
3. В’єтнамки –не для постійного носіння. В них завжди існує ризик травмування нижньої кінцівки. Якщо подивитися на в’єтнамки, то одразу видно, що фіксація є лише між першим і другим пальцями. Якщо, наприклад, йде дощ, поверхня в’єтнамок стає слизькою і зростає ризик підвернути ногу, або зламати кісточки. Краще обирати босоніжки – це спрощує ходьбу.
4. Взуття з плоскою підошвою носити не варто. Зазвичай воно недороге. Є такі варіанти й від світових брендів та це зазвичай взуття спеціалізоване і призначене для носіння 1-2 години на добу.
5. Оптимальна висота підбору, що не шкодить стопі – від 2 до 4 см. Звертайте на це увагу.
6. Тісне взуття може викликати травмування стопи. Особливо актуальним це питання є для діабетиків і пацієнтів, які мають захворювання судин. Наприклад, у людей із захворюванням на діабет у разі носіння вузького взуття, що натирає шкіру, ушкодження довго не загоюється і потребує лікування. Здорова людина відчуває, що взуття муляє, зверне на це увагу, тому що болить. А у людей з порушенням кровопостачання такої чутливості немає.
7. Ноги не повинні пітніти. Якщо нога пітніє, це призводить до зниження імунітету, особливо на рівні нігтів, пальцевих проміжків і може викликати інфекції, особливо грибкові.
8. Гумове взуття не бажано носити взагалі. Воно розраховане хіба що для тимчасового використання.
9. Постійно міняйте взуття. Стопа не повинна перебувати вимушено в одному і тому ж положенні.
10. Є дві групи симптомів, які свідчать, що зі стопою щось не так: по-перше це больові симптоми, по-друге, це візуальні показники, наприклад, підвищена пітливість, зміна кольору, поява виразок. Якщо такі ознаки є, то варто звернутися до лікаря.
Дитяче взуття обирайте разом із дитиною
- У дитячому віці ступня розвивається, тому дуже важливо обрати якісне взуття, - розповідає лікар ЛФК обласної дитячої лікарні №2 Людмила Оршак.
1. Дуже важливо, щоб усередині було достатньо вільного простору, необхідного ступні під час ходіння, щоб вона могла безперешкодно витягатися на всю довжину і ширину.
2. Взуття повинно бути гнучким, а підошва - дозволяти ступні без проблем перекочуватися з п'яти на носок і бути легкою.
3. Купуйте дитині взуття разом з нею. Хвилин 5-10 треба, щоб вона походила в ньому і сама вирішила, зручно їй чи ні.
4. Між носком дитячого взуття і пальцями повинен бути проміжок 1-1,5 см. Взуття впритул купувати не можна.
5. Супінатор - обов'язкова вимога для дитячого взуття. Це анатомічна устілка. Без неї може розвинутися плоскостопість, зменшитися підйом стопи, що потребує лікування.
6. Задник повинен бути жорстким, із закругленим верхом, цільним, без різних вирізів і декоративних вставок. Ідеально, коли він обшитий еластичною стрічкою, вона вбереже від натирання. Якщо задник легко гнеться і на шкірі з'являються складки, таке взуття буде натирати ніжку.
7. Підошва не повинна бути плоскою. У будь-яких дитячих черевиках повинен бути маленький каблучок. Він допомагає правильно формувати ходу. На перших черевиках малюка його висота не повинна перевищувати 6-7 мм.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Думка експерта
Надія Кутиніна, в. о. заступника начальника Державної інспекції з питань захисту прав споживачів в Чернівецькій області
Неякісне взуття можна повернути до 30-80 днів
Купуючи взуття в магазині чи на ринку, обов’язково вимагайте чек. Це дасть вам змогу у разі низької якості взуття повернути його протягом гарантійного терміну. Він складає від 30 до 80 днів, залежно від фірми виробника. Протягом цього терміну покупець має право на безкоштовний ремонт, обмін чи повернення коштів, якщо товар ремонту не підлягає.
Також кожен покупець має право повернути взуття протягом 14 днів з часу покупки, не рахуючи дня покупки. Проте це можливо лише, якщо його не носили.
Щоб отримати хоч якісь гарантії якості, купуйте лише сертифіковане взуття. На дитяче взуття, окрім сертифіката, мають додавати висновок санітарно-гігієнічної експертизи.
На упакуванні якісного взуття має бути пам’ятка по догляду за ним.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар