
З чого розпочати і які підготувати документи
З чого розпочати
Якщо бажаєте безкоштовно отримати земельну ділянку, треба, залежно від місця проживання, подати прохання до Чернівецької ОДА, районної держадміністрації, або до місцевої міської, селищної, сільської ради. Там слід вказати цільове призначення і бажаний розмір наділу. До прохання треба додати графічні матеріали, тобто визначити розташування ділянки на місцевості. Для цього доведеться найняти ліцензовану особу або фірму, що обійдеться в 2-3 тисячі гривень.
Орган влади протягом місяця зобов'язаний дати добро на розробку проекту землеустрою ліцензіатами, а вартість їхніх послуг – від 2 до 5 тисяч грн. Термін підготовки проекту не регламентований, вже як домовитеся з виконавцем. А забракувати проект влада може, тільки якщо він суперечить законам або генплану розвитку населеного пункту. Якщо з проектом все гаразд, спецкомісія органу влади протягом трьох тижнів має дати позитивний висновок. І, врешті, два тижні відведено владі на прийняття рішення про надання вам у власність даної ділянки. В ідеалі витратите лише 3-4 місяці і 4-8 тисяч гривень на те, щоб розжитися шматком землі.
Скільки можна взяти
Законодавство вимагає безкоштовно виділяти землю за максимальними нормами, вказаними в статті 121 Земельного кодексу, якщо при цьому оформляють у власність розташований на ділянці житловий будинок. У інших випадках можуть дати й менше. Тож скільки землі максимально можна взяти?
Для ведення особистого селянського господарства – 2 гектари.
Для ведення садівництва – 12 соток.
Під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будов і споруд (присадибна ділянка) в селах – 25 соток, в селищах – 15, в містах – 10.
Для індивідуального дачного будівництва – 10 соток.
Під індивідуальний гараж – 1 сотка.
Для ведення фермерського господарства – у розмірі частки (паю), визначеної для членів сільгосппідприємств, розташованих на території земель місцевої ради.
Щоб отримати землю треба:
Написати заяву на ім'я директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міськради з проханням виділити земельну ділянку для будівництва індивідуального житлового будинку. (Бланк заяви можна отримати безпосередньо у департаменті).
До заяви додати такі документи:
Опис документів, що додають до заяви:
1. Копія 1, 2 та 11 сторінок паспорта.
2. Копія довідки про надання ідентифікаційного номера.
3. Довідки обласного бюро технічної інвентаризації (вул. Барбюса, 18-20) та міського комунального бюро технічної інвентаризації (вул. Кохановського, 7) про відсутність приватної власності на житло в межах міста.
4. Довідка про перебування на квартирному обліку для поліпшення житлових умов.
5. Довідка про склад сім’ї та реєстрацію (видають ЖРЕПі за місцем проживання).
За необхідності до заяви додають:
1. Копії документів, що підтверджують право на пільги з отримання житла (при їх наявності) чи клопотання відповідних установ та організацій.
2. Обгрунтування необхідності відведення земельної ділянки.
3. Позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами.
4. Згода власника (орендаря, користувача) земельної ділянки на її вилучення із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення земельної ділянки та умов її вилучення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар