
З початком сезону відпусток питання захисту оселі від крадіїв стає особливо актуальним. А оскільки найчастіше крадії проникають в житло через двері, то варто потурбуватися про надійність дверного замка.
На що звернути увагу
1. Секретність замка - це кількість можливих повторюваних комбінацій замикаючого пристрою, кожна з яких відповідає тільки певному ключу або коду. У сувальдних замках секретність забезпечується кількістю кодових пластин – сувальд, а в циліндрових - кількістю кодових штифтів, пластин, кульок, дисків.
2. Надійність замка включає в себе безвідмовність і міцність.
3. Безвідмовність - здатність замка зберігати працездатність протягом певної кількості циклів його використання.
4. Міцність - здатність замка протистояти силовим методам впливу на двері. Вона залежить від міцності засува, замикаючого двері, корпусу замка і запірної планки.
5. Стійкість до злому, тобто неможливість відкриття замка, шляхом підбору ключів, за допомогою відмичок чи слюсарних інструментів.
Класи безпеки замків
Перший клас (низькі охоронні властивості). Замки першого класу теоретично можна зламати менш ніж за п'ять хвилин. Такі замки краще використовувати в підсобних приміщеннях, або для міжкімнатних дверей.
Другий клас (Standard security, добрі охоронні властивості). Ці замки можна застосовувати для замикання вхідних дверей у звичайних квартирах, якщо всередині нема цінностей. Для розкриття замків цього класу необхідно від 10 до 20 хвилин.
Третій клас ( High security, підвищені охоронні властивості). Ці замки можна встановлювати для надійного захисту квартири, всередині якої зберігаються цінності, а також - для замикання дверей приміщень, які приймаються на охорону. Для злому такого замка треба не менше 15 хвилин.
Четвертий клас (Extra high security, високі охоронні властивості). Четвертий клас замків відрізняється підвищеною секретністю і призначений для установки у вхідні металеві двері. Час, необхідний на злом такого замка, становить більше 30 хвилин. Найчастіше такі дверні замки використовують для запирання вхідних дверей в оселі, де зберігаються цінності великої вартості.
- За європейськими мірками вартість систем безпеки та охорони майна має вартувати 5-10% від вартості цінностей, які знаходяться в приміщенні, - каже експерт з питань безпеки об’єктів Святослав Вівчарик.
Типи
Виділяють замки також за типом механізму: циліндрові, сувальдні та електронні.
Сувальдні замки являють собою набір пластин, котрі вишиковуються під дією борідок «рідного» ключа. Насічки на ключах вказують на кількість сувальд-пластин в замку. Чим їх більше, тим надійнішим є замок. Сувальдні замки не піддаються грубій силі та витримують прямий вплив на двері. При виборі сувальдного замка потрібно звертати увагу на замкову щілину і ключ: у ключа, який зроблений якісно, всі грані борідок добре відшліфовані, куточки прямі, а вхід в замкову щілину - вузький.
Циліндрові замки - працюють за принципом вишиковування на одному рівні невеличких стержнів – пінів. Секретність такого замка залежить від кількості пінів, точності їх виготовлення та стійкості їх до зламу. Циліндр (або личинка, серцевина) – найслабше місце замка, котре можна вибити або висвердлити. Циліндрові замки варто обов’язково захищати броненакладками чи спеціальною захисною фурнітурою. Основною перевагою циліндрових замків, можна вважати легкість установки і простоту заміни при втраті ключа, досить лише змінити або перекодувати циліндр, при цьому, не ламаючи двері або замок.
Електронні замки поділяються на електромеханічні та електромагнітні. Особливий тип електрозамків – замки-невидимки. Їх не видно з зовнішньої сторони, вся система знаходиться всередині. Для відкриття такого замка достатньо всього лише набрати певну комбінацію на кодовій панелі або скористатися спеціальним ключем-брелоком. До переваг електронних замків відносять легкість перекодування та високу секретність.
Якість
- Дверні замки не підлягають сертифікації. Документом, який може служити підтвердженням їх якості є заводське якісне посвідчення, - розповідає в. о. державної інспекції з питань захисту споживачів в Чернівецькій області Надія Кутиніна. - У комплекті із замком обов'язково повинна бути інструкція по використанню, вид та технічна схема замка, гарантійний термін та термін експлуатації пристрою. Також не забувайте про товарний чек, інакше довести факт покупки майже неможливо.
Якщо замок вийшов із ладу протягом гарантійного терміну, покупець може звернутися із письмовою заявою з вимогою ремонту, заміни замка чи компенсації його вартості до продавця. Заяву потрібно оформляти в двох екземплярах.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар