
Улітку найкращим є відпочинок на природі: походи, поїздки на пікнік, прогулянки. Та веселе проведення часу, особливо біля водойм, псують комахи, укуси яких спричиняють дискомфорт. Щоб уникнути цього, можна скористатися спеціальними засобами захисту. Засоби захисту від комарів є хімічні та народні.
Головне – правильно обирати
– Серед хімічних засобів захисту від комах є креми, молочко, гелі, бальзами, спреї, – розповідає провізор Роман Кушнір. - Який засіб обрати, залежить від уподобань людини. Та варто також враховувати низку особливостей.
1. Спектр дії препарату. Є засоби, що відлякують лише комарів, а є й такі, що діють на різні види комах, наприклад, мошок, москітів чи кліщів. Якщо йдете в похід, краще обирати засоби широкої дії.
Купуйте лише ті препарати, що мають висновок санітарно-гігієнічної експертизи
Надія Кутиніна, в. о. заступника начальника інспекції з питань захисту прав споживачів
Засоби для захисту від комах не підлягають сертифікації. Їхню якість засвідчує висновок санітарно-гігієнічної експертизи.Також на упакуванні товару обов’язково повинно бути зазначено призначення, спосіб застосування, попередження про небезпеку, а також дата виготовлення. Купуючи препарат, звертайте увагу на термін придатності.
2. Форма засобу. Різні форми засобу виготовляють на різній основі. На спиртовій – аерозоль і лосьйон, на водній – емульсії і крем, а також олівці й спеціальні засоби від комарів для дітей. Креми і гелі зручні в застосуванні, але поступаються за тривалістю дії спреям. Аерозолі містять велику концентрацію активної речовини, довше діють, але мають сильніший запах, а під час розпилення можуть потрапити в очі і дихальні шляхи. У такому разі очі потрібно промити проточною водою. Серветки, просочені репелентами, також стануть при нагоді в дорозі і на прогулянці, ними зазвичай протирають обличчя і шию. Олівець зручно носити при собі і точково наносити на відкриті ділянки тіла.
3. Засоби для дітей. Для них купуйте засоби зі спеціальним маркуванням. Вони зроблені на основі натуральної сировини - ефірних олій і містять меншу концентрацію діючих речовин. Такі засоби гіпоалергенні і зазвичай їх можна використувати дітям від одного року. Намагайтеся контролювати, щоб дитина не облизувала ділянки шкіри, на які нанесено засіб.
Засоби від комарів коштують від 11 до 60 гривень
4. Склад препарату. Якщо людина алергік, то у неї може виникнути алергія на цей засіб чи його складники. Намагайтеся вибирати засоби з позначкою «гіпоалергенні». Якщо у вас виникають сумніви щодо безпечності препарату, нанесіть його на невеличку ділянку шкіри – результат буде помітним вже через 5-10 хвилин.
Тривалість дії препаратів залежить від концентрації токсичних речовин. Що вища концентрація - то довший час дії. Найбільш «довготривалі» - репеленти вищої категорії. У них міститься 30-40% активної речовини. Вони діють до п'яти годин. У препаратах другої категорії концентрація – 20-25%, вони захищають від комах до трьох годин. Найбільш «короткі» містять не більше 10% і діють не більше двох годин. Зате ними можуть користуватися навіть вагітні й маленькі діти.
5. Безпечність. З усіх репелентів найбільш безпечними вважаються лосьйони, креми та емульсії - вони повільніше всмоктуються через шкіру, а також, на відміну від аерозолів, не загрожують очам і дихальних шляхах людини. Всі препарати рекомендують наносити на суху шкіру. У спекотну погоду хімічними засобами краще взагалі не користуватися.
6. Метод застосування. Засоби захисту від комах наносять на одяг або безпосередньо на шкіру, є й такі, які можна застосовувати у будь-який спосіб. Тому, вибираючи препарат, уважно прочитайте інструкцію і визначтеся, як вам буде зручніше застосовувати.
7. Умови зберігання. Купувати захисні засоби варто в аптеках або в магазинах. Адже їх мають зберігати при температурі не вище 25º С. Якщо температурний режим не дотримується, то препарат втратить ефективність, або пошкодить шкіру.
Замість кремів та спреїв - спіраль
Набір із спіралей є альтернативою фумільгатора. Одна така спіраль горить протягом п’яти годин. Використовувати її дуже легко: треба просто підпалити пресовану спіраль. Під час горіння вона виділяє дим, що вбиває і відлякує комарів. Спіралі зручні, якщо немає доступу до електромережі, а також на відкритому повітрі. Простежте за тим, щоб поряд зі спіраллю не було легкозаймистих речей. Розташовуйте у такому місці, аби до нього не могли дістатися діти.
Рятуємось народними засобами
- Гвоздика. Візьміть висушені нерозкриті квіткові бутони гвоздикового дерева. Залийте вміст п’ятиграмового пакетика склянкою води і прокип'ятіть протягом 15 хвилин. Невелику кількість відвару змішайте з будь-яким одеколоном і нанесіть на відкриті ділянки шкіри. Цей народний засіб від комарів захищатиме протягом двох годин.
- Ефірні олії. Найголовнішою зброєю в боротьбі з комарами є той запах, який вони не переносять, наприклад, запах анісу, евкаліпту, базиліка або гвоздики. Купіть ефірну олію цих рослин, додайте кілька крапель в будь-яку основу (крем, молочко) і змащуйте відкриті ділянки шкіри. Ефірна олія чайного дерева добре усуває свербіж і подразнення після укусів.
- Хвойний запахи. Пікнік зазвичай не обходиться без розведення багаття. Киньте в багаття ялинові шишки, які можна знайти в лісі, або підсушені гілки хвойних дерев.
- Риб’ячий жир. Змастіть відкриті ділянки тіла риб'ячим жиром, комарі не люблять цей запах, і не будуть турбувати деякий час.
- Кедрова олія славиться своїми чудовими лікувальними властивостями. Комарі не переносять її запах, хоча особливого запаху кедрова олія і не має. Змастіть відкриті ділянки шкіри цією олією і насолоджуйтеся прогулянкою.
- Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.
- Старий народний засіб проти комарів – персидська, далматська чи кавказька ромашка. Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах.
- Жодна комаха не доторкнеться до обличчя, якщо вмиватися відваром з коріння полину. Приготувати його просто: жменю рубаних коренів заливають 1,5 л води, доводять до кипіння і настоюють.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар