
Удома час від часу щось ламається. Та багато хто стикався з тим, що знайти хорошого майстра не так вже й просто. Тому про всяк випадок варто запастися найнеобхіднішими інструментами, аби за нагальної потреби полагодити щось можна було б і самому.
- Звісно, купувати величезні набори інструментів, якщо цього не вимагає ваша професія, не варто. Проте найелементарніше мати вдома потрібно, - каже продавець інструментів Микола Попіль. – Так, в господарстві завжди знадобиться молоток, рулетка чи плоскогубці, наприклад. Коштують вони не так вже й дорого, а прослужать не один рік.
Що треба мати
Де зберігати інструменти
Зберігати інструменти можна по-різному. Іноді набір інструментів одразу продають у валізці, де є місце для кожного інструмента. Існують також спеціальні органайзери, завдяки яким інструменти будуть компактно складені в одному місці. Якщо ж валізи, або спеціальної сумки чи контейнера немає, місце для зберігання інструментів доведеться придумати самому. Скажімо, для великих деталей можна придбати кілька пластикових контейнерів. Для дрібніших, наприклад, цвяхів, гайок, шурупів, знайдіть невеликі скриньки, бляшані банки або сумочки. А для дрібниць можете пристосувати скляні баночки. Також для інструментів можна пошити кишеньки з грубої тканини.
1. Молоток, а краще з обценьками на звороті. Оберіть кований молоток - він довше послужить, ніж литий. Що ж до ручки, то її потрібно обирати з огляду на зручність.
2. Рулетка. Ідеальний варіант для дому – 10-метрова. Купуючи рулетку, переконайтеся, що позначки на ній добре читаються, є стопор для фіксації, а полотно достатньо жорстке і не згинається під власною вагою.
3. Викрутка і розвідний ключ. Можна придбати одну викрутку зі змінними битами або ж набір різних за довжиною і розмірами викруток. Також не зайвим буде розвідний ключ, який зможе замінити цілий набір гайкових ключів.
4. Будівельний рівень. Цей інструмент являє собою брусок із вмонтованими в нього ампулами з рідиною, за якими легко перевірити, чи рівно розміщений предмет, це особливо важливо при установці побутової техніки.
5. Плоскогубці. Тут можете обмежитися й одним інструментом, та для зручності краще придбайте декілька різних за формою та розміром. Так само не зайвими в господарстві будуть і гострозубці для перекушування дротів.
6. Ніж з висувним лезом знадобиться в ремонті. Ним зручно різати шпалери чи пластик, наприклад.
7. Ножівки варто мати і по дереву, і по металу. Вони пригодяться, аби розпилити дерев’яний брусок чи трубу.
8. Викрутка-тестер необхідна, коли працюєте з електроприладами чи електромережею, дізнатися про наявність напруги.
9. Дриль краще обирати з функцією удару і зворотним ходом, а свердла – лише якісні.
10. Саморізи, шурупи, цвяхи і дюбелі різного діаметра. Вони знадобляться, і щоб меблі скрутити, і щоб картину повісити. Без них в господарстві – ніяк.
Уляна ДЕЛІКАТНА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар