
Діди Морози та Снігуроньки теж люди, відтак мають платити податки з прибутків, вирішили у Податковій. Відтак усіх казкових персонажів, для котрих саме розпочався сезон заробітків, вже попередили про обов’язковість виконання їхнього громадянського обов’язку. Якщо білочки, зайчики та снігуроньки не сплатять податки, їх оштрафують.
Лафа закінчилась для них ще кілька років тому, коли для запровадили податок на прибуток. Відтак замість світлого та доброго діди морози та Снігуроньки несуть… гроші до Податкової.
Податківці пояснюють, доходи акторів, які грають ролі казкових новорічних персонажів – один із видів доходів, які фізичні особи отримують від інших фізичних осіб. Відтак підлягають оподаткуванню.
Що потрібно для роботи Дідом Морозом
Костюм – більшість агенцій потребує Діда Мороза вже зі своїм власним костюмом і, коли він є, це велика перевага.
Програма – хоча вистава триває лише 20 хвилин, однією імпровізацією тут не обійтися. До того ж здивувати замовників дедалі важче, тому варто заздалегідь підготувати свою програму.
Транспорт – з об’ємним інвентарем та костюмом буде дуже незручно пересуватися містом. Крім того, в громадському транспорті втрачатиметься багато часу. Деякі агенції забезпечують Діда Мороза транспортом, для інших особистий автомобіль – обов’язкова умова найму.
А гонорари у новорічних дуетів, зауважимо, зовсім неказкові. Приміром, тільки за фото біля ялинки на Соборній площі правлять від 10 гривень (навіть якщо на свій фотоапарат). Виклик Діда Мороза та Снігуроньки коштує від 190 гривень (лише за те, що вони приїдуть, куди скажуть). За півгодини-годину розважальної програми – ще близько 350. Якщо замовити на вечір (3-4 години), коштуватиме тисячу гривень, а на всю новорічну ніч – дві тисячі гривень.
Та податкові чиновники казкових персонажів не перелякали. Адже, кажуть, інспекторам спершу треба довести, що вони – діди морози, таки отримали гроші за те, що роздавали подарунки та розважали народ. На ділі ж бо всі вони запевняють, що працюють за «дякую».
Якщо зловлять – здеруть чверть заробленого
Загалом, серед казкових персонажів є одиниці, які свідомо йдуть до податківців і звітують про зароблене. Мовляв, так спокійніше. Однак здебільшого платити встановлений податок – нема дурних.
– Ті, хто заробляє на новорічні свята Дідом Морозом і Снігуронькою, має сплатити 15 або 17 відсотків податку з отриманого прибутку. Ставка залежить від суми заробленого. Якщо вона більша за десять мінімальних зарплат, то відраховуємо 17 відсотків, якщо не перевищує цієї цифри,то відповідно, 15 відсотків податку, – пояснив заступник директора департаменту оподаткування фізичних осіб Сергій Наумов.
Якщо ж Податкова добереться до зайчиків та білочок раніше, ніж вони свідомо виконають свій громадянський обов’язок, на них чекає чималий штраф – здеруть майже чверть прибутку. Це орієнтовно 200 гривень на день.
Самі ж казкові персонажі вважають такі податки здирництвом і платити нічого не збираються. Бо ж всі вони мають офіційну роботу і вже платять податки до казни, а ось розважають люд у свій власний вільний від роботи час.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар