
Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури цього року проходять майже 290 тисяч випускників середніх шкіл та абітурієнтів, понад 7 тисяч із яких мешкають у Чернівецькій області. Такі дані Українського центру оцінювання якості освіти.
За тиждень до тестування, із 13 до 19 квітня, розділ сервісу Яндекс.ЗНО, у якому зібрано пробні завдання і тести минулих років із цих предметів, відвідали 48 тисяч користувачів, зокрема близько тисячі жителів Чернівців.
Чим менше часу лишалося до тестування, тим активніше чернівецькі випускники відповідали на питання. Майже 38% користувачів з Чернівецької області, які звернулися до розділу "Українська мова і література" на сайті Яндекс.ЗНО з 13 до 19 квітня, пройшли принаймні один варіант тесту до кінця. Серед дівчат ця частка становить 39%, а серед хлопців — 36%. Про це повідомляють у прес-службі компанії "Яндекс.Україна".
Найбільшою популярністю серед випускників і абітурієнтів користувалися найсвіжіші завдання ЗНО: основні сесії за 2014 рік та демонстраційні варіанти 2015 року.
Найкраще користувачі Яндекс.ЗНО впоралися із питаннями про українські фразеологізми. А найскладнішими виявилися завдання на знання синтаксису та морфології.
Непростими виявилися і деякі завдання з літератури. Приміром, правильно встановити відповідність між персонажами із творів української класики користувачам вдалося менш ніж у 20% випадків.
Хто готувався до тестування старанніше
Судячи зі статистики відвідувань Яндекс.ЗНО, дівчата частіше за хлопців готуються до тестів в інтернеті, користувачів чоловічої статі серед аудиторії сервісу лише третина (стать відвідувачів визначено автоматично за допомогою розробленої Яндексом технології "Крипта"). Причому це співвідношення було приблизно однаковим як за кілька місяців до ЗНО, так і за тиждень до нього.
Водночас не можна сказати, що у підготовці дівчата старанніші за юнаків — і ті, й інші проходили приблизно однакову кількість варіантів. При цьому хлопці справлялися із завданням трохи швидше: у середньому вони витрачали на один тест 51 хвилину, а дівчата — 54.
Результати проходження тестових варіантів у жителів різних областей України майже однакові. Різниця між регіонами, де серед користувачів Яндекс.ЗНО зафіксовано найвищі та найнижчі показники у перерахунку на середній рейтинговий бал, становить менше 6%.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар