
26 жовтня в Україні відбудуться парламентські вибори.
- Від цих виборів не чекаю нічого. Скоріш за все, в парламент можуть не пройти комуністи. А найбільшу симпатію виборців отримають партії, котрі підтримують незалежність та цілісність України. Щоправда, ймовірно, що цей парламент довго протриматися не зможе, через те що не реалізує тих надій, які на нього покладають виборці, - розповідає політолог Ігор Буркут.
- Та у цій ситуації є позитив. Якщо президент зможе опиратися на більшість, то це створить умови для реформ. Та робити їх потрібно швидко – часу нема. Якщо відтягувати із прийняттям важливих нині рішень, України як незалежної держави не буде.
Але насторожує той факт, що до влади знову йдуть представники олігархічних угруповань, котрі ховаються за недоторканністю від відповідальності за страшні злочини, які вчинили та ще вчинять. Так само є чимало так званих фейкових персонажів, котрі брешуть виборцям і намагаються потрапити в парламент, аби дограбувати недограбоване.
Буковинський політолог пояснив, чому невідомі нікому партії йдуть на вибори
Значною мірою все залежить також від громадянського суспільства та його усвідомлення власної сили і значущості. Якщо воно буде тиснути на владу, то ми й справді підемо вперед. Адже лише там, де влада боїться громадянського суспільства, вона щось робить.
Ще один небезпечний момент – це те, що багато людей зараз мають зброю. Так, на Сході зараз воює близько п’ятдесяти тисяч. А серед солдатів шириться думка, що їх покинули, що держава відмовилася від них, а виживають вони здебільшого завдяки допомозі волонтерських організацій. А тому ці люди говорять, мовляв, повернемось додому, а тоді їм «покажем». І такий поворот подій можливий. Адже ситуація в країні дуже розхитана.
Якщо ж говорити про чесність виборів та фальсифікації, то є надія на те, що їх буде менше, ніж на минулих виборах. Та це можливо лише за умови, що громадські організації спрацюють правильно та контролюватимуть виборчий процес. І справді, нині вони намагаються працювати. Ще одна деталь – це перші вибори, в яких не беруть участь Крим та частково Схід. Проте бюлетені виготовили на всю територію України. Себто є 1,5 млн. непогашених бюлетенів, котрі за допомогою адмінресурсу можуть бути використані для фальсифікацій, - підсумував Ігор Буркут.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар