
Відповідно до ст 2. КЗпП, яка зазначає, що працівники реалізують право на працю укладенням трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
З визначення трудового договору, яке міститься у ст. 21 КЗпП, випливає, що власник підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором чи угодою сторін. Цей трудовий договір може бути таким, що укладається на час виконання певної роботи, тобто строковий трудовий договір.
Буковинські будівельники кажуть, їх все частіше дурять київські роботодавці
Згідно зі ст. 24 вищевказаного нормативно правового акта, трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі, але він вважається укладеним і тоді, коли наказ чи розпорядження не були видані, але працівника фактично було допущено до роботи. Тобто будівельники, які фактично взялися за виконання роботи наділяються тими самими правами та обов’язками, як працівники, з якими укладені трудові договори, таким чином після виконання будівельних робіт власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку (коли вона була оформлена) і провести з ним розрахунок.
Буковинські бюджетники будуть із зарплатою
Власник або уповноважений ним орган підприємства, об'єднання, структурного підрозділу відповідає перед бригадою за створення нормальних умов для високопродуктивної праці (надання роботи, забезпечення справного стану механізмів та устаткування, технічною документацією, матеріалами та інструментами, енергією, створення безпечних і здорових умов праці). При невиконанні бригадою виробничих показників з вини власника або уповноваженого ним органу за бригадою зберігається фонд оплати праці, розрахований за тарифними ставками. Службові особи, винні у порушенні обов'язків власника або уповноваженого ним органу перед бригадою, притягаються до дисциплінарної відповідальності, а за зайві грошові виплати бригади – також до матеріальної відповідальності.
Аркадій Рурак, Адвокат бюро «Дутка і партнери»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар