
На сезонні роботи до Фінляндії їхав, скориставшись послугами рекрутингової компанії. Всі питання з організації та збору необхідних документів взяв на себе працівник цієї компанії. Із роботодавцем також вели перемовини працівники фірми. Мені лише дали підписати готову угоду. Вона була іноземною мовою. Мені коротко зачитали основні пункти і я підписав. А коли приїхав на роботу, у мене відібрали документи. За два місяці роботи мені не заплатили грошей. Ледь звідти втік, дістатися додому допомогли співвітчизники.
Валентин, Вижниця
Буковинські заробітчани їдуть у Фінляндію збирати ягоди та коренеплоди
Олег Заіка, адвокат
Перш, ніж поставити свій підпис під запрошенням, слід добре вивчити трудову угоду, яку ви збираєтеся укладати з роботодавцем. Безумовно, слід проконсультуватися з юристом або представниками правоохоронних органів, що займаються цією проблемою. І в жодному випадку не треба підписувати документи на незнайомій мові або ті, в яких є пропущені слова чи рядки, адже хтось може заповнити їх на власний розсуд.
Якщо у вас виникли труднощі, розбіжності з роботодавцем, закінчилася робоча віза або забрали документи і трудову угоду, негайно звертайтеся до українського консульства в тій державі, де ви на даний момент перебуваєте, навіть, якщо не тут ви влаштовувалися на роботу. Вам нададуть юридичну допомогу та посприяють поверненню на батьківщину і відновленню втрачених або викрадених документів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар