
Попри нестачу робітників, чернівецькі виші й далі випускають фахівців непотрібних престижних професій
Нині вищою освітою, на жаль, вже нікого не вразиш, адже кожен шостий чернівчанин – студент вишу. При цьому жоден з них не вірить у те, що знайде роботу після закінчення навчання, бо мало хто вважає знання, здобуті у своєму навчальному закладі, конкурентоздатними.
Згідно із результатами дослідження, яке провели працівники Чернівецького бізнес-центру, вісімдесят відсотків випускників чернівецьких ВНЗ не мають наміру застосовувати свої знання на користь Вітчизні. Мало того, вони навіть не знають, для якої саме роботи їх п’ять років готували.
Розводять руками й працедавці, бо не знають, які завдання доручити випускникові спеціальності, назву якої й не вимовити з першого разу.
Проблема у тому, переконаний заступник директора департаменту економіки Чернівецької міської ради Володимир Пулинець, що керівництво місцевих ВНЗ не враховує потреби ринку праці, роблячи ставки на прибуткові (для самих закладів – авт.), але не потрібні області спеціальності, а студенти, в свою чергу, нехтують вакантними професіями, надаючи перевагу престижним, наприклад, економіст, юрист, нотаріус тощо.
Забезпечити роботою спеціалістів цих профілів у такій великій кількості – нереально. При цьому змінити ситуацію за допомогою адміністративних важелів неможливо.
Знайти роботу самостійно студентам і справді важко, а звернутися по допомогу, як правило, немає до кого. Зазвичай їхнім працевлаштуванням займаються батьки, знайомі тощо. До організації, основною місією якої є пошук роботи (у тому числі й для численних випускників вишів) – центру зайнятості, новоспечені спеціалісти йти не поспішають, мовляв, все одно нічого путнього не запропонують. При цьому всі студенти переконані, що забезпечувати їх роботою мають самі ВНЗ, проте чомусь цього не роблять.
Роботою за спеціальністю забезпечили сімдесят п’ять відсотків випускників, запевнив завідувач кафедри менеджменту та туризму ЧТЕІ КНТЕУ Василь Кифяк.
– Аби студентам легше було влаштуватися на роботу, навчальний заклад зорганізовує круглі столи, приділяє більше уваги практичним заняттям, організовує практику за кордоном. Також постійно проводимо тренінги, де навчаємо правильно складати резюме та поводитися на співбесідах, – зазначив пан Кифяк.
Та, зважаючи на все, єдине, що дійсно вміє переважна більшість нинішніх випускників вишів – складати резюме.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар