
Президент проситиме Конституційний суд розглянути деякі положення закону про вибори у пришвидшеному темпі
Президент Віктор Ющенко найближчим часом направить до Конституційного суду подання про визнання окремих положень закону про вибори президента неконституційними.
Про це в кулуарах ВР заявив заступник глави Секретаріату, постійний представник президента в парламенті Ігор Попов.
Він зазначив, що Ющенко зробить це для того, щоб парламент до початку офіційного старту президентської кампанії міг виправити окремі положення даного закону.
"Звичайно це буде зроблено швидко, і президент буде просити Конституційний суд розглянути подання в пришвидшеному режимі, щоб до старту кампанії ВР могла поправити ті норми, які не відповідають Конституції", - сказав він.
Він підкреслив, що Ющенко вважає неконституційними окремі норми закону, зокрема, порушення прав громадян на участь в управлінні державою, коли до складу виборчих комісій можуть включатися громадяни, які зареєстровані у відповідному окрузі. Крім того, за його словами, президент вважає неконституційним порушення прав громадян, які перебувають за кордоном.
Нагадаємо, нова редакція Закону "Про вибори президента України" опублікована 10 вересня в офіційному виданні "Голос України" за підписом спікера Володимира Литвина.
Опублікований документ, крім скорочення термінів виборчої кампанії з 120 до 90 днів, визначає нові правила формування виборчих комісій. Крім того, змінений закон про вибори президента визначає, що обов'язковий для висунення кандидатури на президентську посаду грошова застава збільшується в п'ять разів - з 500 тис. грн до 2,5 млн грн.
Закон був прийнятий парламентом 24 липня, проте 18 серпня був ветований президентом Ющенком. 21 серпня депутати, розглянувши пропозиції глави держави, подолали вето: за це рішення проголосували 325 народних депутатів.
25 серпня документ був знов направлений на підпис Ющенку, але 2 вересня він повернув документ до парламенту без свого підпису з пропозицією опублікувати його за підписом Литвина.
При цьому Ющенко попередив, що оскаржить цей документ в Конституційному суді, як тільки він набуде чинності (з дня публікації).
За матеріалами: РБК-Україна
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар