
Сума за оплату "комуналки", яку чернівчанам доводиться віддавати щомісяця, незабаром може подвоїтись.
Наприкінці червня Верховна Рада ухвалила законопроект №10338, яким уряд запропонував внести зміни в Закон "Про природні монополії". Цей документ передбачає перехід на нову систему регулювання монопольних ринків. Тобто тарифи на послуги ЖКГ будуть формувати по-новому. Природним монополістам (це торкнеться і сфери ЖКГ) пропонується формувати ціни на свої послуги з урахуванням прибутку на інвестований капітал.
Підпримствам, постачальникам електрики, газо-, тепло- та водопостачання дозволили закладати в тарифи вартість ремонту і заміни обладнання. Таку методику регулювання тарифів давно застосовують у країнах Європейського союзу.
Держава хоче за гроші споживачів ремонтувати комунальні підприємства
На думку розробників законопроекту, нові поправки до закону, дозволять вирiшити складну проблему в ЖКГ та запобігти комунальному колапсу.
Так, за підрахунками спеціалістів, тарифи на опалення та водопостачання можуть зрости чи не вдвічі. Адже саме ці підприємства потребують значної реконструкції.
На місцевому рівні про тарифоутворення по-новому ще нічого сказати не можуть. Комунальники запевняють, що принаймні до нового року, тарифи не змінюватимуть.
За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Чернівців Дмитра Сірмана, питання тарифів на послуги ЖКГ назріло вже давно, бо зросли ціни на складові, які закладено в тариф, зокрема електроенергію, підвищилась заробітна плата тощо.
– Оскільки регулювати тарифи на всі послуги ЖКГ – компетенція НКРЕ, ми не можемо ухвалювати якогось рішення, – каже Д. Сірман. – Встановлюємо тарифи за квартплату та вивіз побутових відходів.
Щодо закону про монополії, закладення в тариф інвестиційної складової, для наших комунальних підприємств це було б дуже слушно, бо вони потребують модернізації.
Самі ж керівники підприємств, які надають послуги ЖКГ, наразі не отримували розпорядження про зміну тарифної політики.
Директор КП "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр Меленчук припускає, що опалювальний сезон розпочнуть з існуючими тарифами.
Щодо тарифів на водопостачання, то директор цього підприємства запевнив, що тарифи не змінюватимуть до кінця року.
– Нам відшкодували з бюджету різницю в тарифах майже в повному обсязі, – каже директор КП "Чернівціводоканал" Володимир Андрущак. – Тому не бачу необхідності підвищувати тариф. Крім того, споживачі не мають можливості платити за "комуналку" більше.
Щодо інвестиційної складової, яку потрібно закласти в тариф, то це не можливо зробити за один день. Спершу потрібно вивчити стан мереж, необхідність проведення ремонтних робіт, капітальне будівництво, заміну обладнання тощо, зробити розрахунки, виготовити проект і лише після цього вирахувати складову тарифу.
До виборів навряд чи провладна партія ризикне підвищувати тарифи для населення. Однак після виборів плата за комуналку може стрімко зрости.
Ольга МАКСИМЮК
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Залишити коментар